UWAGA!

Kulturalna wizytówka

Dziś (30 listopada) elbląscy dziennikarze obejrzeli film dokumentalny „Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup - kulturalna wizytówka Warmii i Mazur”. 4 grudnia zostanie on wyświetlony w kinie Światowid. Wyemitują go także sieci kablowe w całej Polsce.

Film powstał w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Jego motywem przewodnim jest festiwal Baltic Cup, ale prezentowane są także inne ważne imprezy kulturalne organizowane w regionie oraz zabytki, atrakcje turystyczne, baza wypoczynkowa.
     - Chcieliśmy pokazać oczywiście nasz festiwal, ale także walory turystyczne Warmii i Mazur, atrakcje, imprezy - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor centrum kultury Światowid. - Stworzyć film, który będzie prezentacją kulturalną, ale też zachęci turystów i przedstawicieli biznesu do przyjazdu do Elbląga, Olsztyna czy innych ośrodków naszego województwa.
     - Chcieliśmy pokazać nie tylko taniec, ale także to, co w ogóle dzieje się w elbląskim Światowidzie - dodaje Magdalena Czarnocka, koordynator projektu. - Mam na myśli inne wielkie przedsięwzięcia. Pokazać także te, które są organizowane m.in. w Olsztynie czy na Polach Grunwaldu.
     I faktycznie, w filmie dużo uwagi poświęcono tanecznemu świętu, elbląskim formacjom standardowym, organizowanym w naszym mieście targom tanecznym. Jednak mowa w nim także o „Nocach teatru i poezji”, Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” oraz o imprezach organizowanych m.in. w Olsztynie (Olsztyńskie Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”), Lidzbarku Warmińskim (biesiada kabaretowa), Iławie (Międzynarodowy Festiwal Jazzu „Złota Tarka”) czy na Polach Grunwaldu.
     Zaprezentowane jest także piękno krajobrazu oraz atrakcje turystyczne, m.in. Kanał Elbląski z pochylniami czy wzgórze katedralne we Fromborku.
     Film został przygotowany w trzech wersjach językowych: polskiej, rosyjskiej i angielskiej. Skopiowany zostanie na 5 tys. płyt DVD i będzie stanowić prezentację multimedialną, wykorzystywaną np. podczas kontaktów biznesowych. Będzie również emitowany w sieci kablowej w całej Polsce. Telewizja Elbląska pokaże go prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, a na pewno w okresie świątecznym.
     Tymczasem 4 grudnia film wyświetlony zostanie w kinie Światowid. Dodatkowo pokazane zostaną kroniki elbląskie Stefana Muli. Początek projekcji o godz. 18.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama