UWAGA!

Kulturalne "Ziarno"

W centrum kultury Światowid rozpoczęła się realizacja polsko-rosyjskiego projektu pod hasłem "Ziarno współpracy". Jak mówi jego koordynator Jędrzej Rusiński jest to sposób na pobudzenie transgranicznej aktywności kulturalnej.

W projekcie bierze udział 55 - osobowa grupa uzdolnionych instrumentalistów, wokalistów i plastyków z Polski i obwodu kaliningradzkiego. Młodzi ludzie przez pół roku spotykać się będą w Światowidzie na comiesięcznych warsztatach artystycznych. Celem tych spotkań będzie przygotowanie widowiska muzyczno -tanecznego, które zaprezentuje różne style i gatunki oraz formy wypowiedzi artystycznej. Fabuła przedstawienia nawiązywać będzie do znanej wszystkim uczestnikom legendy słowiańskiej o stworzeniu świata. Widowisko zaprezentowane zostanie w Elblągu w czerwcu tego roku. Później być może zobaczą je także mieszkańcy Kaliningradu.
     Dodatkową atrakcją spotkań warsztatowych będą liczne występy i koncerty służące prezentacji kultury polskiej i rosyjskiej. Projekt "Ziarno współpracy" jest częściowo finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, obwód kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
     
     Relacja radiowa MH.
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama