UWAGA!

Kulturalnie u franciszkanów

2006-12-11
Aktualizowany 2006-12-14 00:00

W grudniu ojcowie franciszkanie z parafii św. Pawła zapraszają na koncert piosenek Marka Grechuty, wieczór poetycki Tomasza Walczaka oraz koncert kolęd i pastorałek zespołu Taukers.

W czwartek 14 grudnia w kościele św. Pawła odbędzie się koncert piosenek zmarłego niedawno Marka Grechuty. Usłyszeć będzie można jego największe i najbardziej znane przeboje.
     - Grać i śpiewać będzie zespół ze szkoły prowadzonej przez Ojców Pijarów - zapowiada o. Mateusz Stachowski. - Będzie to dobra okazja, by nie tylko przypomnieć sobie piękne melodie i słowa, ale także samemu je pośpiewać. Początek koncertu o godz. 19.
     Kolejnym kulturalnym wydarzeniem u franciszkanów będzie autorski wieczór Tomasza Walczaka, znanego w Elblągu człowieka związanego z kulturą, zajmującego się przede wszystkim teatrem, ale także piszącego poezję.
     - Pierwszy wieczór Tomasza Walczaka odbył się w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej, zaś 19 grudnia poeta będzie czytał swoje wiersze z tomu „Blizny” w ramach Wieczorów Poezji u Franciszkanów - mówi o. Mateusz. - Towarzyszyć mu będzie, jak to u nas zawsze bywa, aktorka Jolanta Tadla. Wieczór odbędzie się 19 grudnia, we wtorek, o godz. 19.
     W samą Wigilię, a także w Święta Bożego Narodzenia, u franciszkanów będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu Taukersów.
     - Próby trwają nieustannie, instrumentarium zespołu powiększyło się znacznie: dwoje skrzypiec, wiolonczela, flet poprzeczny, saksofon, perkusja, gitary i oczywiście głosy - mówi o. Mateusz. - Aranżacje kolęd są bardzo ciekawe. Zresztą, usłyszymy nie tylko dobrze znane, tradycyjne kolędy, ale także utwory własne, oczywiście o charakterze bożonarodzeniowym. Pastorałki Taukersów - nagrania z prób - można posłuchać na stronie zespołu www.taukers.pl.
     O. Mateusz Stachowski już zapowiada kolejne imprezy kulturalne, które odbędą się w 2007 r.
     - W styczniu szykuje się koncert w naszym kościele, ale o szczegółach powiem dopiero za jakiś czas - mówi tajemniczo. - Poza tym - jeśli pozwoli na to czas - odbędą się dwa wieczory poezji: jeden, bardziej literacki niż poetycki, związany będzie z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama