UWAGA!

Kurs mistrzowski prof. Paula Guldy

Elbląg, Kurs mistrzowski prof. Paula Guldy

Uczestników Mistrzowskiego Kursu Pianistycznego, który poprowadzi prof. Paul Gulda, zobaczyć będzie można nie tylko podczas koncertu „Śladami Chopina” w Kadynach (2 lipca, godz. 19), ale także w Elblągu - w Galerii Nobilis w „Światowidzie” 3 lipca o godz. 19.

Paul Gulda jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pianistów na świecie, dyrygentem i kompozytorem. Występuje z powodzeniem jako solista i kameralista. Występował z orkiestrami w wielu krajach Europy, Ameryki, Azji, pod batutą słynnych dyrygentów, takich jak Hans Graf, Leopold Hager, Kurt Masur, Yehudi Menuhin, Sandor Vegh. Od kilkunastu lat prowadzi działalność pedagogiczną. W latach 2001-2003 był profesorem Konserwatorium Wiedeńskiego. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie w Austrii, Niemczech, Francji i Polsce. Dokonał wielu nagrań dla renomowanych wytwórni.
       - To wielki zaszczyt, że właśnie w Elblągu zagości tak znacząca postać świata muzyki, tym bardziej, że poprowadzi pierwszy kurs mistrzowski tej rangi w naszym mieście - mówi Marta Osowska-Utrysko, pianistka, instruktorka muzyki w CKiWM „Światowid” w Elblągu oraz prezes Towarzystwa Muzycznego „Eroica”. - Zapraszamy Państwa gorąco na to wyjątkowe wydarzenie.
       Koncert młodych pianistów-studentów będzie podsumowaniem kursu mistrzowskiego.
       - Tego wieczoru wykonają oni repertuar przygotowany pod kierunkiem prof. Paula Guldy - dodaje Marta Osowska-Utrysko. - Tydzień intensywnej pracy z mistrzem to wielkie przeżycie dla młodych muzyków. Składają się na nie bezcenne rady i sugestie profesora, kontakt z jego wykonawstwem i ideą sztuki, relacje z innymi młodymi muzykami, wymiana poglądów artystycznych.
       Jak zapowiadają organizatorzy - CKiWM „Światowid” oraz Towarzystwo Muzyczne „Eroica” - koncert będzie różnorodny pod względem repertuaru - usłyszymy utwory od Bacha, poprzez Mozarta, Brahmsa do Ravela i Szymanowskiego - a także pod względem kreacji - utwory wykonywać będzie dziesięć młodych, oryginalnych indywidualności pianistycznych.
       Koncert odbędzie się 3 lipca o godzinie 19 w Galerii Nobilis, na II piętrze CKiWM „Światowid”. Poprowadzi go Marta Osowska-Utrysko. Wstęp jest bezpłatny.
      
       Prof. Paul Gulda.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama