UWAGA!

Laureaci Cybisa i Talensa

17 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii EL odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich laureatów nagród im. Jana Cybisa i Talensa.

Organizatorem wystawy jest warszawski oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest to jedno z największych i najważniejszych stowarzyszeń twórczych w Polsce.
     Okręg warszawski został reaktywowany po II wojnie światowej przez Jana Cybisa i to na jego cześć w 1973 r. ustanowiono doroczną nagrodę przyznawaną za dorobek twórczy i wybitne osiągnięcia w malarstwie. Nagroda ta jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w dziedzinie malarstwa przyznawanym w Polsce, porównywalnym z literacką Nike.
     W Elblągu swoje prace zaprezentują laureaci nagrody im. Jana Cybisa: Tadeusz Dominik, Jacek Sempoliński, Stefan Gierowski, Jan Tarasin, Łukasz Karolkiewicz, Zbigniew Makowski, Henryk Błachnio, Jan Sobkowski, Jerzy Mierzejewski, Leon Tarasewicz i Tomasz Ciecierski.
     Natomiast nagroda Talensa jest prestiżowym międzynarodowym wyróżnieniem dla malarzy. W Galerii EL swoje prace zaprezentują laureaci Talensa: Anna Trochim, Apoloniusz Węgłowski i Mariusz Dąbrowski. Wystawę ich prac będzie czynna do 8 sierpnia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama