UWAGA!

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej

 Elbląg, Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej

W ostatnim tygodniu lipca (27-31.07) rusza kolejna edycja Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej (LSEA) – interdyscyplinarnych warsztatów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Ta forma aktywnego wypoczynku, połączonego z twórczą pracą, cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem, dlatego też mimo wymogów sanitarnych związanych z COVID-19, odbędzie się także w tym roku.

Działanie to kierowane jest do młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Wspólna praca artystyczna podczas tygodniowych warsztatów sprzyja budowaniu pozytywnych relacji i więzi wśród uczestników Szkoły, mocno integruje, uczy empatii i zrozumienia potrzeb innych osób.

 

Jak zwykle, wszystkie działania realizowane w ramach tej wyjątkowej „szkoły” koncentrują się wokół wybranego tematu. W tym roku temat wiodący brzmi „Świat z bliska”. Chcemy wspólnie z uczestnikami przyjrzeć się bliżej... sobie wzajemnie, sobie samym, swoim nastrojom danego dnia, pragnieniom, ale także różnym rzeczom, na które patrzymy, ale tylko powierzchownie...

 

Podczas realizacji warsztatów wykorzystywana będzie metoda projektu oraz metody aktywizujące grupę, elementy pedagogiki zabawy. Zajęcia odbywać się będą nie tylko w pracowniach artystycznych Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, ale także w plenerze.

 

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”.

 

Odpłatność za warsztaty wynosi 70 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona.

 

Szczegółowe informacje uzyskać można mailowo – teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.

 

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama