UWAGA!

Letnie Ogrody Polityki

Elbląg, Dyrektor Biblioteki Jacek Nowiński
Dyrektor Biblioteki Jacek Nowiński (fot. Damian Matwiejczyk).

W środę 31 maja rozpoczyna się trzecia edycja Letnich Ogrodów Polityki. W programie tegorocznej imprezy m.in. spotkania z autorami książek, otwarte panele dyskusyjne, warsztaty dziennikarskie i animacji komputerowej oraz specjalne programy dla dzieci. Muzyczną oprawę Ogrodów zapewnią m.in. T.Love i Lech Janerka.

Jak mówi dyrektor Elbląskiej Biblioteki Jacek Nowiński, ideą imprezy są spotkania w ogrodowym nastroju, dyskusje na temat literatury, zabawa przy dobrej muzyce, wymiana poglądów.
     - Novum w Ogrodach Polityki są spotkania z mistrzami pióra. Będziemy organizowali warsztaty dziennikarskie, które poprowadzą Mirek Pęczak i Mariusz Czubaj. Warsztaty te adresowane są zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Podczas tych spotkań będziemy rozmawiali o trochę zapomnianej już formie, o recenzji. Jednocześnie będą warsztaty z animacji komputerowej - to powinno być hitem ponieważ, poprowadzi je Wojciech Wawszczyk, który na co dzień pracuje w Hollywood - mówi Jacek Nowiński. - Otwieramy także cykl „Książka na lato”, codziennie będzie my się spotykali z wydawcami i autorami książek. Nie zapominamy również o dzieciach. Ponieważ „Ogrody” wypadły w okolicy ich święta, przygotowaliśmy specjalny panel „Lego Logos”, podczas którego będziemy z klocków budowali historię filozofii.
     Panele dyskusyjne w ramach Letnich Ogrodów Polityki dotyczyć będą nie tylko książki, związanej bezpośrednio z biblioteką, ale również innych tematów z zakresu polityki kulturalnej, człowieka i mody. Spotkania poprowadzą dziennikarze tygodnika „Polityka”. Otwarte zostaną również wystawy, m.in. fotografii Tadeusza Późniaka oraz rysunków Andrzeja Mleczki. W programie także koncerty zespołów The Relievers, Karimski Club i Tam Tam Project.
     Większość spotkań odbywać się będzie w nowych zmodernizowanych wnętrzach biblioteki, w której w przeddzień festiwalu zakończy się remont.
     Wstęp na imprezy Letnich Ogrodów Polityki jest bezpłatny - biletem wstępu są wejściówki, które można dostać w zamian za okazanie aktualnego numeru „Polityki” lub „Forum”.
     Mówi dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński:
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama