UWAGA!

Licealiści szukają Boga

 
Elbląg, Dominika Figurska mówiła o Bogu
Dominika Figurska mówiła o Bogu (fot. Michał Skroboszewski)

Aktorka Dominika Figurska przyjechała do Elbląga, aby spotkać się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Tematem spotkania nie było aktorstwo elblążanki, tylko rola Boga w jej życiu. W Hali Widowiskowo – Sportowej trwają rekolekcje dla młodzieży. Zobacz zdjęcia.

Dominika Figurska przyjechała do Elbląga, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i rolą jaką w jej życiu odegrał Bóg. Aktorka spotkała się dziś z elbląską młodzieżą podczas rekolekcji zorganizowanych dla uczniów elbląskich szkół ponadgimnazjalnych.
       - Moim zdaniem, to ewenement, że jest tak duża liczba młodzieży. To otwarci ludzie, widać jak reagują, jak słuchają. Młodzież, to grupa, do której najtrudniej dotrzeć. Coś o tym wiem, mam dwie dorastające córki – mówiła Dominika Figurska.
       - To wyjątkowe wydarzenie. Z tego co widzę, ludzie są dosyć otwarci, świetnie się bawią. I o to w tym wszystkim chodzi. – dodał Przemysław Zwański, jeden z organizatorów rekolekcji.
       Rekolekcje potrwają do piątku, odbywają się w Hali Widowiskowo – Sportowej, przy ul. Grunwaldzkiej. Organizatorzy szacują, że w rekolekcjach weźmie udział 2,5 tys. uczniów elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, przyjść jednak może każdy.
       - Rekolekcje są dobrowolne. Nie chcemy wyrywać ludzi z toku nauki, we współpracy z dyrektorami szkół zostali oni tak podzieleni, żeby każdemu odpowiadało – mówił Przemysław Iwański.
       - Przyszedłem, bo ksiądz mnie namówił, powiedział, żebym spróbował. I nie żałuję. Jest fajnie, sympatyczni ludzie, z którymi można się dogadać – mówił Jakub Obrębski uczeń Technikum Mechanicznego uczestniczący w rekolekcjach.
       Jakie rady ma Dominika Figurska dla elbląskiej młodzieży?
       - Chcę powiedzieć tylko jedną rzecz. Co to znaczy kariera? Stawiamy sobie jakiś cel i idziemy do niego. W swoim życiu aktorki przekonałam się, że niewiele ode mnie zależy. Szczególnie w aktorstwie widać, że to Bóg decyduje, on dopuszcza do pewnych rzeczy – mówiła Dominika Figurska.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama