UWAGA!

Liszon Liszewski - elblążanin plastyczny

2013-01-18
Aktualizowany 2013-01-23 13:36
 
Elbląg, Jedna z prac artysty
Jedna z prac artysty fot. nadesłana

Z początkiem Nowego Roku Galeria EL zaprasza na kolejne wystawy z cyklu Elbląg Plastyczny, prezentujące artystów lokalnych. Od 24 stycznia w przestrzeni Galerii Laboratorium swoje prace prezentować będzie awangardowy artysta, funkcjonujący pod pseudonimem Liszon Liszewski.

Jak pisze sam o sobie:
       „Liszon Liszewski - Bez wątpienia najwybitniejszy elblążanin od czasów Mieszka I. Jego wernisaże zawsze charakteryzowały się najwyższym współczynnikiem wykwintności, aprobowanym także w 100% przez zwolenników starej ery jazzu i feng shui. Bez wątpienia rządził także na dzielni i w blokach. Zastał Żuławy gliniane, a zostawił całkowicie cyberstechnicyzowane - stało się to między innymi za sprawą wdrożenia jego 873 patentów, oscylujących wokół zjawiska szeroko pojętej cyborgizacji. (...) Dzięki synergicznej dyfuzji struktur wiedzy i władzy rozpoczął ogólnoziemską transformację w dziedzinie biotworzyw sztucznych, co zaowocowało zakończeniem, trwającego od początków rewolucji przemysłowej, konfliktu między prymitywoagrarystami ekologii głębokiej, a technoeunuchami smolnego przemysłu. Prace Liszona tworzone są na podstawie szeregu algorytmów opracowanych przy współpracy z najwyższej rangi specjalistami sektora bankowych derywatów. W przypadku rysunku instrumenty te decydują o kształcie każdej pojedynczej kreski, co dla kolekcjonerów jest gwarancją najwyższego przyrostu wartości w stosunkowo krótkim okresie czasu. Dodatkowym czynnikiem napędzającym wzrost z inwestycji są przewidywane sinusoidalnie sytuacje cyklicznej śmierci klonów Liszona, których hodowla ma zostać uruchomiona z początkiem 2013 roku.”
      
       Dla tych natomiast, którym takie myślenie artysty o samym sobie wydaje się niejasne czy też wydumane, mamy informację bardziej wyważoną: prace Liszona Liszewskiego oglądać mogliśmy już w Galerii EL podczas kilku edycji „Salonu Elbląskiego”. Jego rysunki za każdym razem zwracały uwagę znakomitym warsztatem, a także swobodą, a jednocześnie pewnością poprowadzonej kreski. Z aktualnych ustaleń z artystą wynika, że rysunki będzie można kupić „na metry”. Efekty działalności Liszona można zobaczyć na jego blogu i Facebooku. Wystawa czynna do 10 lutego.
      
       Już teraz chcemy też zaprosić na kolejną wystawę z cyklu Elbląg Plastyczny, podczas której będzie można zobaczyć nowe prace Aleksandry Matulewicz. Wernisaż: 28 lutego, ogodz. 18.
      
       Informacje:
       Beata Branicka
       CS Galeria EL
       beata.b@galeria-el.pl
       Tel. 55 232 53 86, 55 625 67 80
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama