UWAGA!

„Literackim wehikułem czasu” na Warmię i Mazury

 Elbląg, „Literackim wehikułem czasu” na Warmię i Mazury

Baśniowe sesje fotograficzne, wymienialnie książek i gry terenowe, oparte na przygodach Pana Samochodzika – to część atrakcji, które czekają na młodzież z Fromborka, Iławy i Ostródy. Działania odbędą się w ramach wakacyjnej akcji CSE „Światowid”.

We Fromborku, Iławie i Ostródzie odbędą się pikniki literackie i gry terenowe z nagrodami. Propozycje dla dzieci to przede wszystkim literacka sesja zdjęciowa w kostiumach bohaterów powieści czy baśni, takich jak Pippi Pończoszarka czy Królewna Śnieżka. Przygotowane zostanie również stoisko plastyczne, gdzie samodzielnie można będzie wykonać zakładki do książek i podkładki pod kubek.
       - I młodsi, i starsi czytelnicy będą mogli skorzystać z Wymienialni Książek - mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE "Światowid" w Elblągu. - Tu każdy może przynieść lektury, do których już nie wraca, a w zamian wybrać książki, przykazane przez sąsiadów i kolegów, które uzupełnią domową bibliotekę. W wyborze najciekawszych pozycji pomoże Kącik Luksusu Czytelnika – wygodna przestrzeń z leżakami i poduszkami, w której można zapoznać się z kilkoma pierwszymi stronami upatrzonej lektury.
       Reprezentanci wszystkich pokoleń czytelników mogą spędzić wspólnie czas, przenosząc się do świata hobbitów, Harrego Pottera czy Tajemniczego Ogrodu dzięki Przystankowi Gracza – w wydzielonej przestrzeni na uczestników czekać będą literackie planszówki i gry karciane.
       - Nie zabraknie także działań edukacyjnych - dodaje Aleksandra Bednarczuk. - W Wymienialni uczestnicy dowiedzą się czym jest bookcrossing i jak działa „Książka w podróży”, a w ramach minipanelu „W zasięgu… literatury” specjalista od nowych mediów opowie m.in. o tym, jak legalnie i niedrogo znaleźć poszukiwaną książkę, e-book czy audiobook z pomocą odpowiednich aplikacji.
       Dopełnieniem działań plenerowych będzie gra terenowa, oparta na powieściach o Panu Samochodziku, ponieważ głównymi celami projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, są popularyzacja i promocja czytelnictwa.
       Trasa „Literackiego wehikułu czasu” rozpocznie się 24 lipca we Fromborku (Rynek Miejski), 25 lipca działania odbędą się w Iławie (Galeria przy ul. Niepodległości), a 26 lipca w Ostródzie (Zamek).
       - Czekamy na Was od 10.00 do 13.00 - mówią organizatorzy. - Udział w działaniach projektowych jest bezpłatny.
      
CSE "Światowid"

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama