UWAGA!

Ludzie świata na fotografiach

 
Ludzie świata na fotografiach
fot. K. Olechnowicz

We wtorek, 8 stycznia o godz. 18, w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie wernisaż wystawy fotografii autorstwa Krystyny Olechnowicz i Mariana Lubawskiego - „Ludzie świata”. Wstęp wolny.

Dwoje pasjonatów fotografii oraz podróży - Krystyna Olechnowicz i Marian Lubawski - postanowiło zebrać wspólnie materiały z wypraw do dalekich zakątków świata i w ten sposób opowiedzieć historię o człowieku, o różnicach i podobieństwach między ludźmi oraz o tym, co rodzi się w wyniku przenikania się rozmaitych kultur. Efekty tych fascynacji zaprezentują podczas wystawy składających się z osiemdziesięciu zdjęć. 
       Pomysł na wystawę powstał około roku temu.
       - Po prostu w rozmowie z Marianem o wzajemnych fotograficznych pasjach stwierdziliśmy, że najbardziej lubimy fotografować ludzi – mówiła Krystyna Olechnowicz. - A ponieważ jeździmy w różne rejony świata i mamy różne spojrzenia.... Fotografie powstawały zupełnie niezależnie od siebie. Najpierw były wyprawy i fotografie, a potem pomysł wspólnej wystawy.
       We wtorek, 8 stycznia w „Światowidzie” odbędzie się wernisaż wystawy, oprócz spotkania z autorami i prezentacji zdjęć, podczas otwarcia wystawy będzie można zobaczyć także film przeplatany pokazem fotografii.
      
       Wystawę będzie można oglądać do 4 lutego 2013 roku. Zdjęcia znajdują się na I i II piętrze CSE "Światowid”. Wstęp wolny.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nie to żebym się czepiał, ale to chyba wystawa łączona - klasa profesjonalna i amatorska. W tej drugiej klasie mieliśmy już okazję oglądać w Światowidzie zdjęcia z Indii robione z okna taksówki. Bezcenne.
  • Nieczepiaj sie toć to wystawa żony prezesa Lotosu a co za tym stoi pomyśl...głowny sponsor ... LOTOS mało ci ? wiec niekomentuj
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Czytelnik_MOBI_34909(2013-01-08)