UWAGA!

„M” monodram

2010-04-07
Aktualizowany 2010-04-23 08:40
Elbląg, „M” monodram

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu i Biblioteka Elbląska zapraszają w piątek 23 kwietnia o godz. 18 na monodram „M.” w wykonaniu Anny Biernackiej z Teatru Bocznego. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Dziale Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 i portierni głównej Biblioteki Elbląskiej.

„M.” jest dla nas próbą uchwycenia dylematów, z którymi jako „inni” borykamy się w rzeczywistości „normalnych”. W świecie zaszufladkowania nie ma miejsca na indywidualne „ja”, marzenia uznawane są w tym świecie za naszą własną, wewnętrzną sprawę, a nasze potrzeby, które z nich wynikają, tak naprawdę nikogo nie interesują. Trzeba być miłym, uśmiechniętym i nawet jak coś było słabe, mówić, że ok. (Anna Biernacka)
       Wykonanie: Anna Biernacka. reżyseria: Karol Rębisz, muzyka: Maciej Połynko, wizualizacje: Nordyk.
      
       Teatr Boczny miał być teatrem jednego przedstawienia – monodramu „M.”, ale wyszło zupełnie inaczej. Zawiązał się w marcu 2009 r. dzięki pomocy Pracovni OFF Centrum Kultury w Lublinie. Karol Rębisz, Anna Biernacka i Maciej Połynko postanowili jednak działać dalej. Teraz część zespołu działa w Warsztatach Kultury w Lublinie, inna część po czternastomiesięcznym pobycie we Lwowie (gdzie z sukcesami współpracowała z tamtejszym teatrem) wróciła do Częstochowy i próbuje odnaleźć się w swym rodzinnym mieście, organizując działania kulturalne. Jeszcze inna część zrealizowała spektakl „08:15/11:02” nawiązujący do tragedii Hiroszimy i Nagasaki. Ich pierwszy wspólnie zrealizowany spektakl przyniósł nawet pierwszy sukces. Monodram „M.” zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Halicka Melpomena na Ukrainie.
      
       Zadanie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
      
      
Arkadiusz Kowalczyk, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama