UWAGA!

Magiczna sobota w Malborku

 Elbląg, Magiczna sobota w Malborku

Malbork, słynący do tej pory ze sztandarowej imprezy „Oblężenie Malborka”, ma nową, magiczną imprezę. Organizatorzy przekonują, że będzie to jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce - show z udziałem akrobatów, laserów, świateł i muzyki.

- W sobotę 8 sierpnia Malbork stanie się magiczną sceną, na której rozgrywać się będą spektakle teatralne, pokazy sztuki tanecznej i akrobatyki oraz koncerty muzyczne. Impreza będzie połączeniem historii z elementami współczesnymi - mówi Magdalena Marszałkowska, dyrektor Malbork Welcome Center zajmującego się promocją tego wydarzenia. - Chcemy pokazać, że w Malborku dużo się dzieje, że powstają imprezy o charakterze zarówno średniowiecznym, jak i współczesnym. Tego dnia zapewnimy mieszkańcom i turystom atrakcje od godz. 16 do północy.
       Będą to występy malborskich zespołów (bo taka była wstępna idea imprezy, że będą w niej brały udział malborskie zespoły, a gospodarzem części muzycznej Magic będzie zespół Lont), występy szczudlarzy, uliczne animacje, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, z których największe będą miały po ok 4 m. Przez miasto przejdzie też grupa Glinoludów, czyli ludzi „ubranych” w glinę, którzy będą zaczepiać mieszkańców i namawiać ich do wspólnej zabawy.
       Impreza Magic Malbork to także koncerty zespołów: Lont, Whitegarden i All Sounds Allowed - zespół grający na wszystkim, co możliwe - od rur, blach, pił po garnki i bębny. Wszystko to będzie się działo na nowym Placu Miejskim przy ulicy Kościuszki. Tam również będą pokazy fontanny z muzyką, a wieczorem także ze światłami.
       Głównym punktem Magic Malbork będzie wieczorny spektakl na Wałach von Plauena przy zamku, łączący ze sobą różnorodne formy sztuki: muzykę, taniec, obraz i światło. Oprócz malborskich artystów i zespołów, Glinoludów i rycerzy, wystąpią także uczestnicy programu „Mam Talent” - grupa akrobatyczna Fly Cube, w której wykonaniu będzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach akrobacje na dużych wysokościach.
       - Z pewnością to wszystko razem - gra świateł, laserów, muzyki, grup biorących udział w widowisku, akrobacje Fly Cube, sprawi, że to będzie jeden z niewielu tego typu spektakli w Polsce - mówi Magdalena Marszałkowska.
       Wstęp na spektakl jest wolny, natomiast osoby pragnące obejrzeć przedstawienie z rozstawionych przy ul. Parkowej trybun, mogą zakupić bilety w Miejskim Domu Kultury w Malborku lub w Malbork Welcome Center. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 055 272 38 52 lub 055 647 47 47.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama