UWAGA!

Magnificent Muttley - bez kompromisów

 Elbląg, Magnificent Muttley - bez kompromisów
fot. nadesłane

Po wydaniu drugiej płyty długogrającej w recenzjach powtarza się sformułowanie "syndrom drugiej płyty ich nie dotyczy... ten materiał na żywo ma siłę bomby atomowej". Klasyczne rockowe trio Magnificent Muttley będzie w sobotę 13 czerwca w Mjazzdze koncertowo promować wydaną właśnie "Rear Window". W związku z nałożeniem się koncertów (trwają Ogrody POLITYKI) zespół Magnificent Muttley postanowił rozpocząć koncert  o godz. 22.

Gazeta Wyborcza tak zrecenzowała krążek Rear Window: "W ważnym momencie działalności, w którym warszawskie trio powoli żegna się z etykietką młodych zdolnych i z kategorii "objawienie polskiej sceny" próbuje przeskoczyć do wyższej klasy rozgrywkowej, Muttley postawił na całkowitą niezależność."
       "Świetny materiał, choć pewnie jeszcze lepiej wypada na żywo".
       Portal muzyczny Musicis.pl przyznał jej notę 9/10, a po premierowych koncertach przeczytać można same superlatywy.
       To jest muzyka do przeżywania. Do uwalniania emocji i instynktów. Tego składu na scenie nie powstrzymuje nawet cieknąca krew z czoła. Dają z siebie wszystko i tego samego oczekują od słuchaczy.
       Magnificent Muttley to warszawskie power trio. Sensacyjni zwycięzcy konkursu młodych talentów na festiwalu w Jarocinie, oraz zdobywcy nagrody Instytutu Adama Mickiewicza "Boarder Breaker" dla zespołu z największą szansą na zagraniczną karierę. Ich muzyka łączy w sobie wszystko co najlepsze w muzyce rockowej. Ostre gitarowe riffy, melodyjne wokale, dużo improwizacji i bezkompromisowe pierdolnięcie. W listopadzie 2012 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany - po prostu - "Magnificent Muttley". Album
       został doceniony w wielu podsumowaniach 2012 roku, np. Polityki i Przekroju. Grupa Magnificent Muttley w swoich numerach łączy inspiracje takimi zespołami jak Queens of the Stone Age czy The Mars Volta, tworząc swoją własną, wyjątkową mieszankę. Psychodeliczne riffy, nieokiełznana sekcja rytmiczna i mocny wokal Krzysztofa Pożarowskiego stanowią ich znaki rozpoznawcze. Grupa wydała w listopadzie 2013 roku EP-kę "Liitle Giant", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem w mediach.
       Obecnie trwa trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo grupy zatytułowane "Rear Window".
      
       Mjazzga, sobota 13 czerwca, godz. 20:15
       Bilety w cenie 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu
      
       Więcej na www.mjazzga.pl
       Następny koncert 15 czerwca Kamil Piotrowicz Quintet (jazz)
      
      
Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama