UWAGA!

Małolaty - dzieciom

Dziś o godz. 17 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na trzeci koncert z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Tym razem, specjalnie na Dzień Dziecka, wystąpią zespoły wokalne MDK: „Szalone małolaty” i „Na cztery czwarte”, obie grupy prowadzi Katarzyna Panicz.

Młodym wokalistkom towarzyszyć będzie zespół jazzowy MDK pracujący pod kierunkiem Szymona Zuehlke.
     „Szalone małolaty” to ośmioosobowy dziewczęcy zespół taneczno-wokalny z MDK. Na koncercie usłyszymy takie ich hity jak: „Panie Janie”, „Szalone nastki”, „Cenna niespodzianka”. Od kilku lat grupa zajmuje pierwsze miejsca na Artystycznej Wiośnie Młodości, czyli Miejskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych. Jedna z wokalistek - Ala Łydka w ubiegłym roku zdobyła drugą nagrodę na Ogólnopolskim Festwalu „Tomaszowska Wiosna” oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
     „Szalone malalaty” będzie można zobaczyć również 28 maja o godz. 14 na koncercie z okazji
     Dnia Dziecka w elbląskim E. Leclercu. Dziewczyny wystąpią jako support popularnego zespołu „Leszcze”.
     „Na cztery czwarte” to czterosobowy zespół wokalny, który tworzą nieco starsze dziewczęta. Grupa również odnosi wiele sukcesów i występuje podczas lokalnych imprez i uroczystości.
     Koncert z okazji Dnia dziecka odbędzie się 1 czerwca o godz. 17 w MDK. Cegiełki na rzecz MDK w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem, dzieci wchodzą za darmo.
     Przypomnijmy, że cykl otwartej sceny muzycznej MDK „Cudze chwalicie, swego nie znacie” ruszył we wrześniu 2005 r. Jego zadaniem jest promocja młodych lokalnych talentów. Swoje koncerty miał Piotr Olejnik wraz z zespołem oraz trio Tomasz Steńczyk, Marcin Gawdzis i Bartek Krzywda, którzy zaprezentowali piosenki Czesława Niemena.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama