UWAGA!

Międzynarodowy jazz w Mjazzdze

2017-01-17
Aktualizowany 2017-01-20 14:33
 
Elbląg, Międzynarodowy jazz w  Mjazzdze

Świetny gitarzysta Marcin Wądołowski zaprosił równie wspaniałych kolegów - czołowego polskiego kontrabasistę Piotra Lemańczyka i kanadyjskiego bębniarza Tylera Hornby do nagrania płyty "Standards". Materiał na żywo zaprezentują podczas promocyjnego koncertu w Mjazzdze w poniedziałek, 23 stycznia.

Wądołowski i Lemańczyk dali się już poznać elbląskiej publiczności z jak najlepszej strony podczas wcześniejszych występów między innymi z grupami Orange Trane, Quartado, Quartet North czy Elec-Tri-City. To wybitni jazzowi instrumentaliści, którym przypisuje się, co w muzyce niezwykle istotne, że już znaleźli własny, indywidualny i rozpoznawalny ton. Tym razem połączyli siły z kanadyjskim perkusistą Tylerem Hornby, a efekty tej współpracy recenzowane są jak dotąd wyłącznie w superlatywach.
       Podczas koncertu, tak jak na, płycie usłyszymy wszystkim znane standardy - od Johna Coltrane'a, Milesa Davisa po Cole Portera i Charliego Parkera - zaaranżowane na klasyczne jazzowe trio; gitarę, kontrabas oraz perkusję. Album został poświęcony pamięci dwóch polskich wirtuozów gitarowych jakim byli Marek Bliziński i Jarosław Śmietana. To dzięki inspiracji ich twórczością i podejściem do muzyki - mógł powstać projekt "Standards" - płyta pełna pasji, energii i pozytywnych wibracji. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane przez Marcina Wądołowskiego.
      
       "Jarosław Śmietana pokazał mi, że miłość do muzyki i gry na gitarze może stać się pasją na całe życie"  - mówi Wądołowski.
      
       Marcin Wądołowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów; tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku; laureat XI Przeglądu Młodych Zespołow Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008 r.
       Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą , Januszem Muniakiem.
      
       Mjazzga, poniedziałek 23 stycznia godz. 20:15
       Bilety w cenie 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu
       Więcej na www.mjazzga.pl
      

       Następne koncerty:
       04-02 Damian Syjonfam (reggae)
       11-02 Sorry Boys (alternatywa)
       15-02 Voo Voo (folk rock)
       24-02 Innercity Ensamble (etno, trans, jazz)
      
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szkoda, by lokal ten będący nie pubem, a czymś więcej niz najbardziej aktywną elbląską placówką kultury przestał istnieć z końcem tego roku. .Mam nadzieję, ze zarówno tak "rozmiłowani" w kulturze radni, jak i władze miejskie do tego nie dopuszczą.
  • Fajny wybór standardów, m in Equinox Johna Coltrane'a. Chyba się wybiorę.
Reklama