UWAGA!

Milky Wishlake zagra w Mjazzdze

 Elbląg, Milky Wishlake zagra w Mjazzdze
fot. nadesłana

Oczarował publiczność na festiwalach takich jak Spring Break czy Open'er Festival. Podczas bardzo kameralnego koncertu swój najnowszy materiał na scenie klubu Mjazzga Milky Wishlake zaprezentuje w sobotę, 29 lipca.

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak. Młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Mieliśmy niedawno okazję oklaskiwać go w Elblągu przy okazji koncertu grupy Quantum Trio w Mjazzdze, gdzie zaprezentował się jako kapitalny młody pianista. Tym razem zaprezentuje materiał ze swojego solowego projektu w bardzo kameralnej odsłonie.
       Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego, w Rotterdamie. Po powrocie do Polski zajął się komponowaniem swojej autorskiej muzyki. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo). Zdobywca wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie.
       Milky Wishlake wyróżnia się znakomitym warsztatem muzycznym i charakterystyczną wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W połączeniu z oryginalnymi eksperymentami z elektroniką i fortepianem tworzy różnorodne stylistycznie i nastrojowo utwory. Wśród inspiracji artysta wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak Queen, Kendrick Lamar, Björk, Talk Talk, a także dźwięków szeroko pojętego undergroundu muzyki tanecznej. Dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.
       Jako Milky Wishlake zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP–ką pt. „Five Contemporary Songs”, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią Nextpop.
       Milky Wishlake wystąpił na Spring Break Festival, dwukrotnie w ramach Open’er Festival oraz Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole, podczas Targów Muzycznych „co jest grane”, a także na serii znakomicie przyjmowanych koncertów w południowej Polsce.
       Debiutancki album artysty pt. „Wait For Us” został wydany pod szyldem Nextpop Songwriters’ Label 26 lutego 2016 roku.
      
       Koncert odbędzie się w sobotę, 29 lipca o godz. 20:15 w Mjazzdze.
       Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
      
       Następne koncerty:
       31.07 - Mateusz Gawęda Trio (jazz)
       25.08 - Dominik Bukowski Quartet (jazz)
       30.08 - Asieny (jazz)

       Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama