UWAGA!

Misja: region

 Arno Holz,
Arno Holz, fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” realizuje działania nie tylko w Elblągu, ale również na terenie całego naszego województwa, organizując warsztaty, spektakle, działania animacyjne, a także promując regionalną kulturę na Portalu Warmii i Mazur eswiatowid.pl.

Dwa reportaże dotyczące Kętrzyna zrealizowała w ostatnim czasie redakcja Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eswiatowid.pl. Pierwszy przedstawia Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, drugi opowiada o zapomnianym poecie Arno Holzu.
       Okazją do realizacji materiałów filmowych były uroczystości upamiętniające 150. rocznicę urodzin poety i dramaturga Arno Holza. Pisarz urodził się w 1863 r. w Rastenburgu (dzisiejszym Kętrzynie), na terenie ówczesnych Prus Wschodnich. W 1874 r. jego rodzina przeniosła się do Berlina. Jednak Arno nigdy nie zapomniał krainy dzieciństwa. Często powracał do niej we wspomnieniach i wierszach.
       Warto dodać, że 2013 jest w Kętrzynie rokiem poety. Reportaż można obejrzeć tutaj.
       Wyjazd do Kętrzyna stał się także okazją do realizacji materiału filmowego o tamtejszym muzeum. Szczyci się ono zabytkami uratowanymi po II wojnie światowej z okolicznych dworów, pałaców i kościołów. Wśród najcenniejszych eksponatów są chorągwie pogrzebowe, w tym - unikat na skalę europejską - XVII-wieczna chorągiew pogrzebowa dziecka.
       Reportaż można obejrzeć tutaj.
       Oba materiały można obejrzeć na stronie portalu eswiatowid.pl. Zaprezentowały je również: Telewizja Elbląska i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl - media, z którymi współpracuje Portal Kulturalny Warmii i Mazur.
       - Te filmy mają dla ośrodków w regionie duże znaczenie, to praktycznie materiały dokumentalne, pogłębione i oparte na rzetelnej wiedzy, nie zwykłe relacje z organizowanych wydarzeń – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. – To kolejne działania akcentujące naszą obecność w regionie, która wynika z misji naszej instytucji.
      
       Wydawcą eswiatowid.pl jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)