UWAGA!

Mistrzostwa Polski w poezji

Towarzystwo Przyjaciół Wąglan zaprasza poetów do wzięcia udziału w XXIII Międzynarodowym Konkursie Poezji, którego rozstrzygnięcie odbędzie się 1-2 maja 2004 r. Konkurs odbywa się pod patronatem ministerstwa kultury.

Konkurs od ubiegłego roku opatrzony jest tytułem Mistrzostwa Polski w Poezji.
     - W pierwszej edycji mistrzostw wzięło udział 701 poetów z 32 krajów z całego świata - mówi Waldemar Jóźwik, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Wąglan. - Nadesłano do nas wiersze m.in. z Anglii, Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czech, Danii, Grecji, Francji, Izraela, USA, Kanady. Chcielibyśmy, aby w gronie uczestników, a może i zwycięzców, znaleźli się mieszkańcy Elbląga i okolic.
     - Celem konkursu jest promocja naszej Ojczyzny i pięknego polskiego języka literackiego w jednoczącej się wspólnej Europie oraz skupienie wokół Opoczna, Białaczowa i Wąglan wszystkich poetów z całego świata - dodaje Waldemar Jóźwik. - W konkursie mogą wziąć udział wszyscy poeci bez względu na narodowość, miejsce zamieszkania, wiek czy dorobek literacki.
     Międzynarodowy konkurs odbywa się w trzech kategoriach "O złote gęsie pióro", "Szukamy talentów na wsi", "Dzieci i młodzież do lat 18".
     Konkurs "O złote gęsie pióro" przeznaczony jest dla poetów zrzeszonych w związkach twórczych oraz dla mieszkańców dużych miast, a także dla posiadających duży dorobek literacki.
     "Szukamy talentów na wsi" to propozycja dla mieszkańców wsi i małych miasteczek, zaś "Dzieci i młodzież do lat 18" skierowana jest wszystkich, którzy w dniu nadesłania prac nie ukończyli 18 roku życia.
     - Oprócz prac literackich mile widziane będą notki biograficzne, fotografie uczestników oraz zwrotne zaadresowane koperty z ważnym znaczkiem pocztowym - dodaje Waldemar Jóźwik. - Ułatwi nam to kontakt ze zwycięzcami.
     Prace należy nadsyłać na adres: Towarzystwo Przyjaciół Wąglan, Waldemar Jóźwik Wąglany 50, 26-307 Białaczów woj. łódzkie. Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. 0 (prefiks) 44 758 12 31. Organizatorzy konkursu przewidują pulę nagród i wyróżnień pieniężnych, rzeczowych i książkowych dla 24 laureatów w trzech odrębnych kategoriach na łączną kwotę 6 tys. 650 zł. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 1 i 2 maja 2004 r. w Pałacu Marszałka Stanisława Małachowskiego - Platerów w Białaczowie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama