UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mjazzga teatralnie

2012-06-11
Aktualizowany 2012-06-17 08:32
Elbląg, Mjazzga teatralnie

Klub Mjazzga rozpoczyna działania mające na celu poszerzenie oferty kulturalnej. W niedzielę 17 czerwca o godz. 20 na scenie klubu wystąpi laureat tegorocznej Elbląskiej Nagrody Kulturalnej w kategorii Nagroda Artystyczna, wielokrotnie nagradzany na festiwalach i przeglądach teatralnych - znakomity aktor Krzysztof Grabowski w monodramie „Patryk K.” na podstawie Jerzego Pilcha.

O „Patryku K.” słów kilka:
       Uteatralizowana wersja coraz bardziej popularnego w Polsce "stand-up comedy". „Polska jest piłkarską potęgą świata, a papież zawsze jest Polakiem...”. Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym, co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte jest opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się czy też odsłania dewiant.
       Spektakl zdobył honorowe wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu "Monoblok" w Gdańsku oraz Główną Nagrodę na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (OFTJA) we Wrocławiu. Spektakl powstał ze środków finansowych stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Licencję na wystawienie utworów Jerzego Pilcha wystawiło Wydawnictwo Świat Książki.
      
       Krzysztof Grabowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Zamiejscowego Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu, który ukończył w 2007 roku. Wcześniej pracował w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a od września 2009 roku był w zespole Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
       Na elbląskiej scenie zadebiutował dwa lata temu tytułową rolą w "Mazepie" Juliusza Słowackiego. Dwa tygodnie później, prezentując podczas 38. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu monodram "Miłka", który zrealizował na podstawie "Piaskownicy" Michała Walczaka, zdobył dwie nagrody i zaproszenie na festiwal festiwali do Torunia. Monodram ten przyniósł mu potem także inne nagrody.

       Na swoim koncie ma już blisko dwadzieścia ważniejszych ról teatralnych oraz udział w kilku filmach. Jego najnowsze role to: Clive Winton w "O co biega?" Philipa Kinga w reż. Marcina Sławińskiego, Artur Hendon w "Księciu i żebraku" Marka Twaina w reż. Konrada Szachnowskiego i Trinculo w "Burzy" Williama Szekspira w reż. Carlosa Carvalheiro/Mirosława Siedlera/Anny Makrzanowskiej. W ubiegłym roku nominowany był do Aleksandra za rolę Janisa w "Testosteronie".
      
       Bilety na spektakl w cenie 20 zł (przedsprzedaż) oraz 25 zł (w dniu przedstawienia) można nabyć w klubie, lub zarezerwować pisząc na adres mjazzga@mjazzga.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama