UWAGA!

Młodzi recytatorzy nagrodzeni

2007-03-10
Aktualizowany 2007-03-11 14:25
Elbląg, Młodzi recytatorzy nagrodzeni
(fot. Paweł Serocki)

Znamy zwycięzców drugiej części Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w sobotę 10 marca w Młodzieżowym Domu Kultury. Po raz dwudziesty trzeci utalentowani uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych walczyli o miano najlepszego recytatora.

- Bardzo dziękujemy Wam za recytacje – powiedziała Irena Adamiak z Komisji Artystycznej konkursu, wręczając nagrody i dyplomy utalentowanej młodzieży.
     Jury, które tworzyli aktorzy Teatru Dramatycznego w Elblągu: Irena Adamiak, Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Marcin Tomasik, wysoko oceniło poziom tegorocznych prezentacji. Po wysłuchaniu 20 recytacji aktorzy postanowili przyznać pierwszą nagrodę Joannie Perlińskiej z SP 25, która przedstawiła wiersz Włodzimierza Gajdy „Dwa kabele”. Joanna, występująca w męskim przebraniu jako tata niesfornego chłopca, otrzymała także nagrodę publiczności.
     Druga nagroda powędrowała do Marty Gałuszewskiej z SP 1, która recytowała „Mowę ptaków” Juliana Tuwima, a trzecia - do Michaliny Żebrowskiej z SP 1, recytującej „Pchłę Szachrajkę” Jana Brzechwy. Wśród wyróżnionych znaleźli się także: Joanna Uzdowska z SP 25, Hanna Muzyczuk z SP w Żurawcu i Tomasz Szamocki z SP 15.
     Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz książkę. Jury podziękowało także nauczycielom, przypominając o ich wielkim wkładzie w przygotowanie i zmotywowanie uczniów.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama