UWAGA!

Mocni w gębie

Elbląg, Uczestnicy konkursu.
Uczestnicy konkursu.

W Zespole Szkół nr 1 odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Krasomóczy „Mocni w gębie”. Trzy pierwsze, równorzędne nagrody zdobyły: Daria Nowak i Daria Ilczuk z Gimnazjum nr 3 w Elblągu oraz Paulina Oleńska z Gimnazjum w Młynarach.

Konkurs został zorganizowany przez polonistki z Gimnazjum nr 4 (w Zespole Szkół nr 1): Barbarę Magoń, Małgorzatę Kowalską, Marzenę Kurach i Annę Trykowską. Polegał na tym, że każdy z uczestników miał wygłosić przemówienie na jeden z wybranych tematów: „Czy warto być patriotą we współczesnej Polsce?”; „być człowiekiem to znaczy być odpowiedzialnym” (Antoine de Saint-Exupery); „Tak postępuj ze słabszymi, jakbyś chciał, aby postępował z tobą mocniejszy” (Seneka); „Dzieci i zegarków nie można stale nakręcać, trzeba im dać też czas do chodzenia” (Jean Paul Sartre); „Tożsamość narodowa a zjednoczona Europa”.
     Rywalizowali ze sobą uczniowie z gimnazjów nr 3, 6, 4 w Elblągu oraz Gimnazjum w Młynarach. Wszyscy uczestnicy wykazali się kunsztem wygłaszanych wypowiedzi, a jury pod przewodnictwem Marleny Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli miało nie lada orzech do zgryzienia. Oceniane były: waga argumentów, różnorodność środków stylistycznych, perswazja, wpływanie na emocje, kontakt z widzami i mowa ciała.
     Po burzliwej dyskusji przyznało trzy pierwsze, równorzędne nagrody: Darii Nowak i Darii Ilczuk z Gimnazjum nr 3 oraz Paulinie Oleńskiej z Gimnazjum w Młynarach. Ponadto przyznano jeszcze trzy równorzędne drugie miejsca i cztery wyróżnienia.
     Podczas obrad jury uczestnikom czas umilał szkolny kabaret „Nie pamiętam”.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama