UWAGA!

Moda na obciach - ostatnie miejsca na konferencję

Elbląg, Moda na obciach - ostatnie miejsca na konferencję

W dniach od 17 do 19 września w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida odbędzie się Konferencja Kulturoznawcza „Moda na obciach – co Polacy robią z kulturą popularną?”.

Wszystkich zainteresowanych udziałem organizatorzy proszą o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa oraz wypełnienie deklaracji zamieszczonej na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej: www.konferencja.bibliotekaelblaska.pl. Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa 12 września. Zostały ostatnie wolne miejsca na konferencję.
     Konferencja pomyślana jest przede wszystkim jako spotkanie przedstawicieli środowisk naukowych z twórcami i animatorami kultury, dziennikarzami oraz działaczami samorządów. Nie ulega wątpliwości, że kultura popularna w różnych swoich przejawach stanowi dziś w Polsce nurt dominujący zarówno w ofercie medialnej, jak i w preferencjach znakomitej większości naszego społeczeństwa. Trzeba tę sytuację zrozumieć i ocenić, bo jej konsekwencje rzutują nie tylko na teraźniejszość, ale i na przyszłość partycypacji w kulturze Polaków. Szczególnego namysłu wymaga sposób, w jaki korzysta się z treści służących rozrywce, których ilość rośnie wraz z rozwojem tak zwanej kultury tabloidowej.
     Nie mniej ważne jest zwrócenie uwagi na funkcjonowanie kultury popularnej w zależności od kontekstów społecznych, utrwalonych nawyków, specyfiki lokalnej i środowiskowej. Z kultury popularnej korzystają wszyscy, co nie znaczy, że każdy tak samo. Chcemy, by specjaliści z różnych dziedzin wiedzy o kulturze, artyści i organizatorzy życia kulturalnego wypowiedzieli się w tych sprawach i podzielili się swoimi doświadczeniami.
     Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Nieukrywaną ambicją organizatorów konferencji jest stworzenie płaszczyzny dialogu między tymi, którzy kulturę badają i opisują, i tymi, którzy ją tworzą i organizują.
     Konferencja odbędzie się przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Prezydent Miasta Elbląga Henryk Słonina oraz Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze. Gościem honorowym Konferencji będzie wykładowca paryskiej Sorbony i uznany felietonista Tygodnika "Polityka" prof. Ludwik Stomma.
     
     Organizator: Biblioteka Elbląska im. C. Norwida. Współorganizator: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gołym okiem widać, że jest w Elblągu człowiek, któremu bardzo zależy na szybkim i łatwym zdobyciu Doktoratu ( oczywiscie przy wydatnej pomocy red. Pęczaka ). Stąd te oficjalnie potwierdzone ankiety oraz inne, subtelnie ukryte- bajery.
 • Powiem więcej : Doktor Mirosław Pęczak jest wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (Wydział Kulturoznawstwa ). Zależności są oczywiste i absolutnie czytelne. Powodzenia życzę i. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rojka.(2008-09-10)
 • No i co z tego? Temat konferncji jest fajny i jej uczestnicy też niezwykli. Warto iść i posłuchać.
 • Malkontenci. Uważam, że pomysł fajny, a poza tym brawa dla osób, którym chce się chcieć w tym mieście. Pomału, pomału, oże będzie nas wiecej. Pewnie, że się wybiorę. I wiem, że sporo ludzi bardzo jest zainteresowanych(oczywiście to nie są ci sami, co piszą głupie komenty na portleu, pijąc piwo w kapciach przed TV).
Reklama