UWAGA!

Moda na obciach w kulturze masowej - tematem konferencji

W dniach od 17 do 19 września odbędzie się konferencja kulturoznawcza "Moda na obciach -co Polacy robią z kulturą popularną?" zorganizowana przez Bibliotekę Elbląską im. C. K. Norwida.

Ideą konferencji jest dyskusja przedstawicieli środowisk naukowych z twórcami i animatorami kultury, a także dziennikarzami oraz działaczami samorządów na temat konsekwencji tegoż zjawiska. Nie ulega wątpliwości, że kultura masowa w różnych swoich przejawach stanowi dziś w Polsce nurt dominujący zarówno w ofercie medialnej, jak i w preferencjach znakomitej większości naszego społeczeństwa.
     Z kultury popularnej korzystają wszyscy, co nie znaczy, że każdy tak samo. Warto, aby specjaliści z różnych dziedzin wiedzy o kulturze, artyści i organizatorzy życia kulturalnego wypowiedzieli się w tych sprawach i podzielili się swoimi doświadczeniami.
     Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i wielośrodowiskowy, co pozwoli na wymianę doświadczeń, a jej wyniki będą z pewnością przydatne zarówno dla badaczy, twórców, animatorów kultury, jak i dla kreatorów polityki kulturalnej państwa.
     Gościem honorowym konferencji będzie wykładowca paryskiej Sorbony, uznany felietonista Tygodnika "Polityka" prof. Ludwik Stomma. Organizatorzy planują, by konferencja stała się imprezą cykliczną, organizowaną co roku w Elblągu. Szczegółowe informacje na stronie : www.konferencja.bibliotekaelblaska.pl.
     
     Współorganizatorem konferencji "Moda na obciach - co Polacy robią z kulturą popularną?" jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Klasycznym przykładem na "obciach" w kulturze jest Doda Elektroda i jej podobne wynalazki. Na przykład kapela co się zowie Feel. ŻENADA
Reklama