UWAGA!

Morze, nasze morze…

CKiWM Światowid zaprasza miłośników morza i sztuki na seminarium tematyczne, które odbędzie się w piątek 16 listopada o godz. 14 w kinie Światowid. Jego temat to „Motywy morskie w sztuce”.

Seminarium odbędzie się w ramach projektu „Kultura moim żywiołem - odcinek 1. Morze”, a celem spotkania jest pokazanie, jak różne dziedziny sztuki, takie jak malarstwo, literatura czy muzyka przedstawiają ten motyw.
     - Uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli przedmiotów artystycznych, polonistów i animatorów kultury, a także wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wysłuchania trzech prelekcji - zachęca Jędrzej Rusiński ze Światowida.
     Marta Osowska - pedagog, pianistka i teoretyk sztuki wygłosi prelekcję „La Mer” Claude'a Debussy'ego - pejzaż malowany dźwiękami”.
     Jarosław Denisiuk, historyk sztuki będzie mówił na temat: „Ideologia i moralistyka. Związki międzyobrazowe w nowożytnym malarstwie holenderski”.
     Jędrzej Rusiński, koordynator projektu i filolog polski, mówić będzie o micie w twórczości Josepha Conrada.
     Po seminarium organizatorzy zapraszają do obejrzenia wystawy zdjęć podwodnych „Wielki błękit” autorstwa Dariusz Sepioło.
     Zgłoszenia na seminarium należy kierować pod nr telefonu 055 611 20 83 lub adres jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl.
     Seminarium jest realizowane w ramach programu operacyjnego „Rozwój inicjatyw lokalnych” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama