UWAGA!

Muzeum poszukuje dawnych gier i zabawek

Elbląg, Zdjecie przedstawia prawie 30 letniego zajączka na tle zdjecia z ok. 1980 r. na którym można znaleźć twórcę projektu.
Zdjecie przedstawia prawie 30 letniego zajączka na tle zdjecia z ok. 1980 r. na którym można znaleźć twórcę projektu.

Muzeum elbląskie rozpoczyna tworzenie nowej kolekcji, obejmującej gry planszowe i zabawki sprzed 1989 roku.

- Wielu z nas łza się kreci w oku na widok plastikowych żołnierzyków, Indian czy Rycerzy nawet żołnierzyków ZOMO (tak, tak takowe tez były). A co się robiło gdy nie było 50 kanałów w telewizji, Internetu, komputerów? Wieczory z rodziną spędzało się częściej niż dzisiaj grając w różne gry planszowe: Leśne Przygody, Magiczna 7, Grzybobranie, Gonitwa na 102… A czym się bawiono? Pluszowe misie, laleczki, plastikowe żołnierzyki i samochody, miniaturowe plastikowe naczynia, słynne pchełki itp. Niejednokrotnie kupowane również za spore pieniądze w Pewex-ach – opowiada Piotr Adamczyk, pomysłodawca i realizator projektu.
       Muzeum elbląskie stara się ocalić od zapomnienia ten bardzo ważny aspekt życia codziennego. W związku z czym prosi o pomoc w tworzeniu tej niezwykłej kolekcji. Każdy z nas może przyczynić się do wzbogacenia i urozmaicenia zbiorów. Wystarczy poszukać przedmiotów w piwnicach, na strychach czy garażach, a następnie przekazać do muzeum.
       Celem akcji jest stworzenie kolekcji oraz wystaw, m.in. pierwszej w 2012 r. roboczo poświęconej grom planszowym w okresie PRL-u.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama