UWAGA!

Muzeum w oczach dzieci

Elbląg, Szafę elbląską narysowała Sylwia Chlasta
Szafę elbląską narysowała Sylwia Chlasta (fot. Ewa Trocka).

W piątek w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu plastycznego „Moje Muzeum” pod tytułem „Mój ulubiony zabytek w zbiorach Muzeum w Elblągu”.

Na konkurs, którego pomysłodawcą i organizatorem było Muzeum Archeologiczno-Historyczne, wpłynęło około 120 prac wykonanych w różnych technikach. Komisja składająca się z pracowników Muzeum wybrała z tej grupy około 40 prac, które zakwalifikowano do pokazania na pokonkursowej wystawie. Przyznano również nagrody indywidualne w poszczególnych kategoriach wiekowych:
     W kategorii (3-6 lat) trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały Weronika Oryl, Marlena Długosz i Patrycja Chabowska (wszystkie artystki uczęszczają do Przedszkola nr 10 w Elblągu).
     W kategorii (7-13 lat) pierwsze miejsce otrzymała Anna Gałucha (SP w Zwierznie), drugie - Daniel Faryno z Elbląga, trzecie - Jakub Daniłowski (SP 12).
     W kategorii (14-16 lat) lauretką pierwszego miejsca jest Alicja Peplau (SP w Zwierznie), drugiegio - Wioleta Rasmus (Gimnazjum nr 6), trzeciego - Patrycja Mikołajczyk (Gimnazjum nr 6).
     Przyznano także nagrodę dla opiekuna plastycznego - otrzymała ją Marlena Peplau, nauczycielka SP w Zwierznie oraz nagrodę zbiorową - Przedszkolu nr 10 przy ul. Mącznej w Elblągu.
     Nagrody dla zwycięzców konkursu (odtwarzacze MP3, książki i plecaki) ufundowali: elbląska firma Delta Mariusza Hejnowicza oraz SKOK Piast Oddział Elbląg.
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama