UWAGA!

Muzyczny rąbek tajemnicy

Elbląg, Janusz Muniak i Janusz Mackiewicz
Janusz Muniak i Janusz Mackiewicz (fot. Mariusz Mroczek).

Koncert charytatywny na rzecz Kasi Kamudy już jutro (16 grudnia) o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej. Podczas wieczoru nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd w jazzowych aranżacjach w wykonaniu zespołu Janusz Mackiewicz Quartet, a także muzyki na pograniczu folku i rocka, który poczujemy dzięki tczewskiej grupie Ajagore.

– Pomysł zagrania koncertu w Elblągu pojawił kilka miesięcy temu. Dowiedziałem się o akcji charytatywnej prowadzonej na rzecz Kasi Kamudy od Gabrysi Zimirowskiej z Regionalnego Centrum Wolontariatu i natychmiast wyraziłem chęć współpracy. Moi koledzy bez wahania zgodzili się na zagranie koncertu dla Kasi. Ustaliliśmy termin przedświąteczny, co zdecydowało o doborze repertuaru – wyznaje Janusz Mackiewicz.
       Muzyków zespołu Ajagore również poruszyła sytuacja Kasi i postanowili pomóc najlepiej jak potrafią – grając. Reszta była tylko kwestią ustalenia terminu.
       – Nigdy nie odmawiamy, gdy ktoś poprosi o wsparcie szczytnej inicjatywy. Niejednokrotnie udzielamy się charytatywnie, grając samodzielnie lub w towarzystwie Grażyny Łobaszewskiej. Ajagore to również zespół Grażyny – mówi Leszek Barwik, menadżer zespołu Ajagore.
       Podczas koncertu elblążanie będą mieli okazję posłuchać dla odmiany kolędy jazzowe. To propozycja nie tylko dla miłośników jazzu, ale dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć świąteczny nastrój. W programie znajdą się piosenki z płyty „W dzień Bożego Narodzenia”, a także utwory z najnowszego krążka „Układ scalony”. Grupa Janusz Mackiewicz Quartet wystąpi w składzie: Darek Herbasz – saksofon tenorowy, Dominik Bukowski – wibrafon, Adam Czerwiński – perkusja, Janusz Mackiewicz – kontrabas.
       – Mamy miłą niespodziankę dla elblążan. Na środowym koncercie gościnnie zagra z nami wybitny polski saksofonista Janusz Muniak – uchyla rąbka tajemnicy lider zespołu.
      

 


       Impreza będzie ciekawym wydarzeniem ze względu na urozmaicony klimat muzyczny, począwszy od kolęd jazzowych, a skończywszy na folk-rocku, co zagwarantuje zespół Ajagore, czerpiący inspiracje z przyśpiewek i melodii ludowych z różnych regionów Polski. Co zaserwuje nam zespół Ajagore (zdjęcie obok)? Jak poinformował nas Leszek Barwik, będzie to materiał z dwóch ostatnich płyt „Zimowe sny” i „Ajagore”. Repertuar utworów został wybrany w ten sposób, aby trafiać do różnych gustów odbiorców i bawić zebranych gości. Podczas koncertu nie zabraknie również piosenek, których tekst skłoni ludzi do refleksji. Warto dodać, że muzycy miło wspominają występy w naszym mieście, zwłaszcza elbląską publiczność, która, jak to określili, lubi dobrą, ale niekoniecznie łatwą muzykę.
       Bilety-cegiełki w cenie 35 zł są do nabycia w Bibliotece Elbląskiej, Księgarni „Quo Vadis” i Regionalnym Centrum Wolontariatu (ul. Stefczyka 7-8). Organizatorami koncertu są: Regionalne Centrum Wolontariatu, Urząd Miasta Elbląga, Biblioteka Elbląska, Restauracja „Pod Aniołami”, Hotel „Pod Lwem”, Księgarnia „Quo Vadis”, Poligraf i Telewizja Obywatelska.
      
      

Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama