UWAGA!

Muzyka dawna w MDK-u

 
Elbląg, Muzyka dawna w MDK-u
fot. nadesłana

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu serdecznie zaprasza na Koncert Muzyki Dawnej, który odbędzie się 17 stycznia o godz. 18 w budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51.

W koncercie wezmą udział młodzieżowe zespoły z dwóch ośrodków - z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Podczas czwartkowego wieczoru zaprezentują tańce i utwory polifoniczne renesansu i baroku.
       Zespół Parmezan z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu istnieje od pół roku. W jego skład wchodzi pięć dziewcząt: Ewa Czapiewska, Karolina Gostkowska, Paulina Jastrzębska, Hania Kanachowicz i Alicja Łukaszewicz.
      

 


       Natomiast Zespół Pomezania, który tworzą: Paulina Wojciuk, Patrycja Philipp, Julia Sidor, Marysia Babirecka, Paulina Krzykowska, Klaudia Rucińska, Marcin Mroczkowski, Dawid Mroczkowski, Przemek Sidor, Patryk Salamucha, działa przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji w Malborku. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym swojego miasta i regionu. W roku 2010 i 2011 uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu, gdzie otrzymał dwa wyróżnienia, a w roku 2012 zdobył brązową Harfę Eola. Program przedstawiony na koncercie przez zespół jest prezentacją konkursową na tegoroczny festiwal w Kaliszu. Kierownikiem obu zespołów jest Marcin Skotnicki.
      

Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama