UWAGA!

Muzyka klasyczna na wesoło

 
Elbląg, Cztery ubrane na kolorowe panie, muzyka klasyczna i dzwoneczki oraz grzechotki - tak wyglądają koncerty edukacyjne EOK-u
Cztery ubrane na kolorowe panie, muzyka klasyczna i dzwoneczki oraz grzechotki - tak wyglądają koncerty edukacyjne EOK-u (fot. WS)

Jak wygląda klucz wiolinowy wie każdy, część być może rozpoznaje klucz basowy. Ale jak wygląda klucz altowy? Albo ósemki, które lubią łączyć się w grupy? Raz w miesiącu maluchy z przedszkoli oraz pierwszych trzech klas szkół podstawowych przychodzą do Ratusza Staromiejskiego i razem z Elbląską Orkiestrą  Kameralną poznają tajniki muzyki. Zobacz więcej zdjęć.

- Kto wie do ilu liczymy menueta? - pyta publiczność skrzypaczka Marta Kołodziejska, muzyk Orkiestry oraz kwartetu Agitato, który bardzo często prowadzi koncerty edukacyjne.
       - Do trzech! - odpowiada jej chłopiec, kilkuletni blondynek.
       Spotkania, które poprzez zabawę uczą tego, czym jest muzyka klasyczna, odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj dwa dni pod rząd. Zajęcia odbywają się o różnych godzinach dla kilku grup. Uczestniczą w nich przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych trzech klas ze szkół podstawowych.
       Ten miesiąc upływa pod hasłem "Kompozytorem być...". Cztery, ubrane na kolorowo panie, czyli kwartet Agitato w składzie Marta Kołodziejska (skrzypce), Anna Fiedeń (skrzypce), Aleksandra Rychcik (altówka) i Milena Olewniczak (wiolonczela), które są również muzykami EOK-u uczą maluchy jak wygląda klucz wiolinowy, altowy czy basowy. Pokazują jak wyglądają całe nuty, półnuty i ósemki, co to znaczy forte (głośno) i piano (cicho). I rzecz jasna grają im - jest więc Mozart i Bach, ale i Peter Warlock czy Andrzej Panufnik. Dzieci nie są jednak biernymi słuchaczami, odpowiadają na pytania, grają razem z muzykami dzwoneczkami i grzechotkami, mogą również wysłuchać utwory, który same skomponowały.
       W czerwcu odbędą się ostatnie koncerty edukacyjne w tym roku szkolnym.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama