UWAGA!

Muzyka mistrzów w katedrze

Elbląg, Muzyka mistrzów w katedrze

W niedzielę (17 sierpnia) w katedrze św. Mikołaja odbył się koncert Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua”, którego organizatorem było Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”. - Koncert spotkał się ogromnym zainteresowaniem. Cała katedra zapełniona była słuchaczami - mówi Magdalena Czarnocka, organizatorka imprezy.

Zespół „Pro Musica Antiqua” powstał w 1992 r., a tworzą go wybitni artyści orkiestr symfonicznych, profesorowie akademii muzycznych - Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (obój), Wojciech Orawiec (fagot) i Małgorzata Skotnicka (klawesyn). To wybitni kameraliści, współpracujący ze sobą od dłuższego czasu. Zespół wydał szereg płyt; w 2006 r. został uhonorowany nagrodą specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2007 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych” za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie.
     Patronat honorowy nad koncertem objął Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Organizator imprezy opowiada totalne bzdury, cała Katedra jest pełna podczas mszy rezurekcyjnej, na koncercie było kilkadziesiąt osób. .. . Koncert faktycznie był interesujący, aczkolwiek duży minus dla organizatorów imprezy odnośnie wyboru miejsca - moim zdaniem Katedra nie jest miejscem akustycznie dopasowanym do zespołu kameralnego, zwłaszcza brzmienie klawesynu nie jest takie, jak w kameralnym wnętrzu. Na przyszłość - Organizatorzy proszę przyjść na Dni Muzyki Dawnej w Muzeum i posłuchać brzmienia w odpowiedniejszych akustycznie miejscach. Sam koncert faktycznie był, jak na warunki totalnej elbląskiej posuchy, muzycznym kąskiem; ) Oby częściej grali w Elblągu i okolicach; )
Reklama