UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?

 
Elbląg, Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?
fot. nadesłana

Kwartet smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Agitato zaprasza na zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Koncerty pod wspólną nazwą „Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?”, z cyklu „Powitaj muzykę”, przybliżą dzieciom brzmienie instrumentów muzycznych, zapoznają małych melomanów z perełkami twórczości polskich kompozytorów różnych epok oraz pomogą w rozwijaniu ich wrażliwości i wyobraźni.

Dzieci, które już uczestniczyły w lekcjach muzyki, prowadzonych przez młode instrumentalistki, na co dzień grające w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, miały okazję poznać trzy podstawowe instrumenty kwartetu – skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Podczas najnowszych zajęć muzycy przedstawią im największy instrument smyczkowy, jakim jest kontrabas. Dzieci poznają też nazwę pięcioosobowego skład zespołu smyczkowego – kwintet.
       W programie koncertu dzieci usłyszą „Tamburettę” Adama Jarzębskiego, która swoją nazwę zawdzięcza naśladowaniu przez muzyków dźwięku tamburyna, dwa utwory nawiązujące do folkloru polskiego: „Oberek” Romualda Twardowskiego i „Pięć melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego oraz urocze „Divertimento D-dur” księcia Macieja Radziwiłła. Szczególne miejsce koncertu zajmie „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, nosząca obecnie tytuł „Mazurek Dąbrowskiego” lub „Jeszcze Polska nie zginęła”.
       Te niecodzienne lekcje muzyki nie tylko różnią się od zajęć w przedszkolu czy szkole, ale przede wszystkim są prowadzone przez wykształconych muzyków, którzy angażują dzieci do aktywnego poznawania repertuaru klasycznego wyszukując utwory najciekawsze dla młodego słuchacza.
       Do wyboru jest aż sześć terminów koncertów edukacyjnych:
       20 listopada 2014 r. (czwartek), godz. 9:30 i 11:30
       25 listopada 2014 r. (wtorek), godz. 9:30 i 11:30
       26 listopada 2014 r. (środa), godz. 9:30 i 11:30
       Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III, wraz z wychowawcami. Bilet wstępu to 5zł. Czas trwania „lekcji muzyki” to ok. 45 minut. Koncerty edukacyjne odbywają się w siedzibie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Rezerwacja biletów: (55) 237 47 49 / biuro@eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama