UWAGA!

Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?

 Elbląg, Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?
fot. nadesłana

Kwartet smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Agitato zaprasza na zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. Koncerty pod wspólną nazwą „Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?”, z cyklu „Powitaj muzykę”, przybliżą dzieciom brzmienie instrumentów muzycznych, zapoznają małych melomanów z perełkami twórczości polskich kompozytorów różnych epok oraz pomogą w rozwijaniu ich wrażliwości i wyobraźni.

Dzieci, które już uczestniczyły w lekcjach muzyki, prowadzonych przez młode instrumentalistki, na co dzień grające w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, miały okazję poznać trzy podstawowe instrumenty kwartetu – skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Podczas najnowszych zajęć muzycy przedstawią im największy instrument smyczkowy, jakim jest kontrabas. Dzieci poznają też nazwę pięcioosobowego skład zespołu smyczkowego – kwintet.
       W programie koncertu dzieci usłyszą „Tamburettę” Adama Jarzębskiego, która swoją nazwę zawdzięcza naśladowaniu przez muzyków dźwięku tamburyna, dwa utwory nawiązujące do folkloru polskiego: „Oberek” Romualda Twardowskiego i „Pięć melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego oraz urocze „Divertimento D-dur” księcia Macieja Radziwiłła. Szczególne miejsce koncertu zajmie „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, nosząca obecnie tytuł „Mazurek Dąbrowskiego” lub „Jeszcze Polska nie zginęła”.
       Te niecodzienne lekcje muzyki nie tylko różnią się od zajęć w przedszkolu czy szkole, ale przede wszystkim są prowadzone przez wykształconych muzyków, którzy angażują dzieci do aktywnego poznawania repertuaru klasycznego wyszukując utwory najciekawsze dla młodego słuchacza.
       Do wyboru jest aż sześć terminów koncertów edukacyjnych:
       20 listopada 2014 r. (czwartek), godz. 9:30 i 11:30
       25 listopada 2014 r. (wtorek), godz. 9:30 i 11:30
       26 listopada 2014 r. (środa), godz. 9:30 i 11:30
       Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III, wraz z wychowawcami. Bilet wstępu to 5zł. Czas trwania „lekcji muzyki” to ok. 45 minut. Koncerty edukacyjne odbywają się w siedzibie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Rezerwacja biletów: (55) 237 47 49 / biuro@eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama