UWAGA!

Na początek – ElFoto

Elbląg, Galeria ZUM.
Galeria ZUM.

Wystawą zdjęć uczestników sekcji „ElFoto” Światowida zainaugurowana zostanie działalność nowej galerii sztuki na starówce. Miejsce, w którym prezentowane będą fotografie, prace malarskie oraz biżuteria artystyczna otwarte zostanie w piątek 11 grudnia o godz. 18 przy ul. Kowalskiej.

Pomysłodawczynią utworzenia galerii jest Krystyna Olechnowicz. Na początek pokazane zostaną w niej prace fotograficzne jej koleżanek i kolegów z działającej przy „Światowidzie” sekcji ElFoto, m.in. Danuty Przybyszewskiej i Anety Walczyńskiej – w sumie około 40 fotografii o różnorodnej tematyce.
       – Chciałabym stworzyć miejsce, w którym pokazywane, a przez to promowane będzie środowisko twórców elbląskich – mówi Krystyna Olechnowicz. – Kocham sztukę i sama próbuję tworzyć, stąd postanowiłam skierować swoją energię na pomoc z jednej strony osobom, które chcą pokazywać swoją pasję szerszej publiczności, a z drugiej osobom, które szukają kontaktu ze sztuką.
       Ideą galerii, która z racji zainteresowania właścicielki fotografią nazywać ma się „ZUM” (spolszczenie potocznego nazewnictwa obiektywu zmiennoogniskowego), ma być przybliżenie sztuki lokalnych i obiecujących twórców młodego pokolenia, ale też połączenie funkcji wystawienniczej i handlowej. Jak zapewnia Krystyna Olechnowicz, jest otwarta na propozycje od młodych artystów, którzy chęć pokazania swojej twórczości mogą zgłaszać mailowo na adres: krystol@poczta.fm.
       – Planuję organizację wystaw co dwa, trzy miesiące, w zależności oczywiście od zainteresowania odwiedzających nas miłośników sztuki – mówi. – Mam nadzieję, że uda mi się uczynić z galerii miejsce nie tylko wystaw, promocji sztuki, ale też spotkań autorskich, podczas których prezentowane będą osobowości artystyczne, wartościowe tendencje i kierunki w sztuce.
       Wstęp na wystawę jest wolny.
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Proszę, ponieważ jestem poza Elblągiem i będę przebywał tu dłuższy czas, napiszcie jak wypadło otwarcie. Może jakieś zdjęcie. Otwarcia Galerii, to niezwykle cenna inicjatywa i to nie tylko dla twórców elbląskich, ale również szeroko rozumianych sympatyków bohemy i kultury. Stąd i moje nią zainteresowanie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Krzysztof 44(2009-12-12)
Reklama