UWAGA!

Na poważnie w Bażantarni

W niedzielne popołudnie, 31 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się ostatni letni koncert tego lata ! Pod patronatem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wystąpi zespół – kwintet dęty - Hevelius Brass w Muszli Koncertowej w Bażantarni.

Wrażliwość, elegancja, nienaganny styl i szlachetne brzmienie zespołu sprawiają, że publiczność chętnie uczestniczy w jego koncertach. Młodzi muzycy z dużym wyczuciem potrafią zagrać zarówno utwory klasyczne rodem
     z baroku i renesansu, jak i oryginalne transkrypcje standardów jazzowych i muzyki popularnej.
     Hevelius Brass uczestniczył w wielu poważnych projektach artystycznych w Polsce i za granicą. Grał dla różnych audytoriów, od koncertów kameralnych po wielkie imprezy plenerowe, m.in. na zamku w Kalmarze, podczas Dni Pomorza Gdańskiego w Bremie, w ramach festiwalu „Muzyka i Architektura” w Toruniu, I Międzynarodowego Zjazdu Miast Hanzeatyckich - Goleniów 2005, gali rozdania nagród XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni transmitowanej w Programie II TVP.
     Zespół jest laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Instrumentów Dętych, organizowanego wspólnie przez prof. Romana Siwka i warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina pod patronatem Ministerstwa Kultury, a także zdobywcą I nagrody Muzycznego Forum Młodych, konkursu organizowanego przez Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku i fundację Barbary Bieleckiej Musica Mundi, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.
     Hevelius Brass koncertował z Illinois Brass - najstarszym
     i jednym z najbardziej znanych kwintetów dętych blaszanych na świecie, którego członkami są profesorowie i wykładowcy uczelni amerykańskich, m.in. Ronald Romm, współtwórca słynnego Canadian Brass.
     Członkowie zespołu stale podwyższają swoje muzyczne kwalifikacje, stąd latem 2005 wzięli udział w kursach mistrzowskich w ramach Blekinge International Brass Academy w Karlskronie w Szwecji.
     
     Wstęp wolny.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama