UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na starówce powstała Galeria Pracownia

 
Elbląg, Na starówce powstała Galeria Pracownia

W centrum Starego Miasta w Elblągu powstała autorska galeria sztuki i pracownia artystyczna w jednym pod nazwą Galeria Pracownia. Otwarcie w piątek, 3 lipca.

Galeria Pracownia jest projektem zakładającym twórczą pracę artystów w godzinach otwarcia galerii. W galerii będzie można zobaczyć obrazy, rysunki, grafiki, ale także na żywo podejrzeć proces powstawania prac. Lokal pełni funkcję ekspozycyjną, ale także jest otwartą dla zwiedzających pracownią artystyczną. Projekt zakłada cotygodniowe wernisaże prezentujące efekty pracy. Galeria jest prowadzona przez artystów związanych z Elblągiem – Karolinę Kardas i Janusza Kozaka. Gościnnie w projekcie wezmą udział także inni twórcy z Elbląga i nie tylko.

Oficjalne otwarcie galerii, mieszczącej się przy ul. Stary Rynek 11 A w Elblągu odbędzie się 3 lipca o godz. 19. Gościnie na wernisażu wystąpi Maciej Olewniczak z projektem muzycznym Żuławy.

Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląga.

 

Karolina Kardas - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie uczestniczy w studiach doktoranckich na macierzystej uczelni. Tworzy obrazy, płaskorzeźby, kolaże, instalacje site-specific. Tematem jej prac jest relacja cielesności z duchowością, związek ciała i architektury.

 

Janusz Kozak - grafik, rysownik. Absolwent ASP w Poznaniu. Uczestnik wystaw krajowych i zagranicznych. Związany ze środowiskiem kulturalnym Elbląga od 1997 roku. Pod pseudonimem GORE77 zajmuje się projektowaniem m.in. plakatów, koszulek i okładek płytowych.

 

Galeria Pracownia w lipcu:

3 lipca – Otwarcie, wernisaż i koncert zespołu Żuławy

3-9 lipca - galeria otwarta dla zwiedzających

10 lipca - wernisaż prac powstałych w Galerii

12-16 lipca - galeria otwarta dla zwiedzających

17 lipca - wernisaż prac powstałych w Galerii

19.-23 lipca - galeria otwarta dla zwiedzających

23 lipca - otwarte warsztaty plastyczne

24 lipca - wernisaż prac powstałych w Galerii

25-29 lipca - galeria otwarta dla zwiedzających

30 lipca - wernisaż prac powstałych w Galerii

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama