UWAGA!

Nagrody rozdane

 Elbląg, Nagrody rozdane
(fot. Damian Matwiejczyk)

W sobotę 24 czerwca odbył się w Światowidzie IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Jedzie pociąg z daleka”. Wśród dzieci zwyciężyła Asia Smirnowa z Kaliningradu, a w kategorii młodzieży - Magdalena Bialik z Pasłęka.

W konkursie wzięli udział młodzi piosenkarze z regionu elbląskiego i Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory, z czego jeden - obowiązkowo - z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, który objął patronat honorowy nad imprezą.
     Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.
     Grupa wiekowa 8-13 lat: 1. miejsce Asia Smirnowa z Kaliningradu, 2. miejsce Katarzyna Penkalska z Elbląga, 3. miejsce Wiktoria Juriewna Kuc z Kaliningradu, wyróżnienia: Marcelina Stępniak z Pasłęka i Cziesława Nadieżda z Bałtijska.
     Grupa wiekowa 14-18 lat: 1. miejsce Magdalena Bialik z Pasłęka, 2. miejsce Katarzyna Rybska z Elbląga, 3. miejsce Monika Janiuk z Pasłęka, wyróżnienia: Anastazja Szwedowska z Kaliningradu i Margarita Wasiljewskaja z Kaliningradu.
     
PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • brawo Kasia Penkalska...tak naprawdę to jest ona z Braniewa, ale kształci się pod okiem specjalistów od śpiewu z Elbląga...szkoda że nie było pana Rynkowskiego
Reklama