UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrody za linoryt i akwafortę

Jutro o godz. 17.00 w Centrum Kultury "Światowid" odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom ogólnopolskich konkursów plastycznych. Otwarta zostania również pokonkursowa wystawa. Zaprezentowane zostaną na niej, m.in. prace graficzne nadesłane na konkurs "Grafix 2003".

Konkurs graficzny "Grafix 2003" zorganizowany został po raz pierwszy. Miał charakter ogólnopolski, a jego celem było zaprezentowanie całego bogactwa technik graficznych, od klasycznych, takich, jak znane od dawna techniki grafiki warsztatowej - techniki metalowe, litografia, drzeworyt, po bardziej współczesne - linoryt, monotypia, gipsoryt, a także techniki własne. Jury, w którym zasiedli: Zbyszek Opalewski, Anna Panek, Roman Fus i Ewa Prelewska, oceniło 48 prac w dwóch kategoriach: ośrodki kultury oraz wyższe uczelnie plastyczne. Prace zgłosiły ośrodki kultury z Siemianowic Śląskich, Bełchatowa, Pasłęka i Elbląga oraz wyższe uczelnie plastyczne z Wrocławia, Łodzi, Poznania i Warszawy.
     Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody: w kategorii ośrodki kultury - I miejsce Miłosz Kiliński z Elbląga (grupa wiekowa 6-8 lat) oraz Marta Pośpiech (gr. wiekowa 9-12 lat), Miłosz Gajewski (gr. wiekowa 13-16 lat) i Paulina Morus (gr. wiekowa 13-16 lat) z Siemianowic Śląskich; II miejsce Urszula Ejsmont z Elbląga (gr. wiekowa 6-8 lat), Sebastian Wiśniewski z Bełachatowa (gr. wiekowa 9-12 lat) oraz Inez Szwedowska z Elbląga (gr. wiekowa 9-12 lat); w kategorii wyższe uczelnie plastyczne - I miejsce Kamila Żurawska za linoryt (ASP Wrocław), II miejsce Agnieszka Ragankiewicz za akwafortę "Bestia Urbi II" (ASP Wrocław) oraz wyróżnienie Dariusz Zatoka za ilustracje do wiersza "Okulary" (ASP Poznań).
     Podczas jutrzejszego spotkania ogłoszone zostaną także wyniki konkursów "Batik - cztery żywioły" oraz "Ceramiony 2003".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama