UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrodzono artystów

 
Elbląg, Nagrodzono artystów
fot. nadesłana

Ogólnopolski Konkurs Ceramiony, w tym roku został zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu już po raz osiemnasty. Otwarcie pokonkursowej wystawy połączone z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 18 grudnia o godz. 17 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”. Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony wpłynęło 185  prac. Mimo że wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów.  Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.
       W konkursie wzięło udział 50 placówek - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski:
       1. Dębnowski Ośrodek Kultury
       2. Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli
       3. Sensual – Autorska Pracownia Ceramiki
       4. Niepubliczne Przedszkole „Nutka” w Piasecznie
       5. Pszczyńskie Centrum Kultury w Pszczynie
       6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach
       7. Szkoła Podstawowa im. W. Jagiełły w Starych Skoszewach
       8. Laura Szpak, Bielsko-Biała
       9. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie
       10. Pracownia Plastyczna Studio ACM
       11. Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku, Zespół „Przygoda”
       12. Miejski Dom Kultury w Redzie
       13. Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
       14. Gabriela Korycińska z Podkowy Leśnej
       15. Polkowickie Centrum Animacji
       16. Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
       17. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
       18. Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu
       19. Emilia Dworek z Piotrkowa Trybunalskiego
       20. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu
       21. Cyprian Maciąg z Wrocławia
       22. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
       23. Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie
       24. Szkoła Podstawowa im. 4 Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach
       25. Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym Wiśniczu
       26. Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach
       27. Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
       28. Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
       29. Zakład Poprawczy w Gdańsku
       30. Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu
       31. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
       32. Adrian Pienczke
       33. Blanka Kalinowska z Gronowa Elbląskiego
       34. Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
       35. Kateryna Maciukaja, Łódź
       36. Sylwia Pienczke, Kąpino
       37. Adam Pienczke, Kąpino
       38. Magdalena Martin, Elbląg
       39. Sabina Gadzała, Elbląg
       40. Katarzyna Mytych, Elbląg
       41. Katarzyna Szustek, Elbląg
       42. Arleta Skowronek, Nowy Dwór Gdański
       43. Milena Strehlau, Elbląg
       44. Wejherowskie Centrum Kultury
       45. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej – ŚDS Lazarus
       46. Fundacja „Sprawni Inaczej”
       47. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie
       48. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach
       49. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Olsztynie
       50. Szkoła Podstawowa nr 30 im. K. Wielkiego w Lublinie
      
       Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje  z zakresu ceramiki.
      
       11 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie: Marta Derlukiewiecz-Kogut - etnolog, Zbigniew Szmurło – artysta plastyk, Wojciech Sęczawa – artysta plastyk i Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.
       Kategoria dzieci:
       1. miejsce
       Nagroda zespołowa - Nikola Sikorska, tytuł „Gady” i Martyna Wojtysiak, tytuł „Krokodyl” z Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
       Katarzyna Olczak, tytuł „Miś”, Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Janowie
       2. miejsce
       Jakub Stupkiewicz, tytuł „Krzywy Domek na Żuławach”, Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie
       Marta Matkowska, tytuł „Foka”, Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach
      
       3. miejsce
       Maja Kot, tytuł „Smok”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Rybniku, Zespół „Przygoda”
       Nagroda zespołowa - dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Redzie - Zuzanna Mamet, tytuł „Ciasteczkowy potwór”, Weronika Glock, tytuł „Miasteczkowy potwór”, Agata Miszka, tytuł „Elmo”, Karolina Glock „Kermit”, Zofia Bogrodź, tytuł „Kafelek z imieniem”, Kalina Mielewczyk, tytuł „Niedźwiedź”
      
       Wyróżnienia
       Wyróżnienie zespołowe - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu: Emilia Adamczyk, tytuł „Królowa kryształów”, Kornelia Drabik, tytuł „Ośmiornica baletnica”, Nikola Rokosa, tytuł „Królowa ryb”, Zuzanna Kosz, tytuł „Syrena Amelia jedzie na mecz koszykówki”, Weronika Przystalska, tytuł „Królowa ryb”, Leonardo Łakatosz, tytuł „Pływający kot, który gra w piłkę”, Roksana Drabik, tytuł „Syrenoryba”, Jakub Langiewicz, tytuł „Kolorowy rekin”, Wiktoria Szendzielorz, tytuł „Ryboptak”, Anna Derbom, tytuł „Ośmiornicz Skarbnik”
       Wyróżnienie zespołowe - dzieci z sekcji ceramicznej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
       Bartosz Niemczynowski, tytuł „Dino”, Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli
       Igor Maciejewski, tytuł „Sahara”, Dębnowski Ośrodek Kultury
       Magdalena Stoch, bez tytułu, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”
       Natalia Gomola, bez tytułu, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
      
       Kategoria młodzież:
       1.  miejsce
       Anastazja Rożeńska, tytuł „Zając”, Liceum Plastyczne w Gdyni
       Sabina Sznajder, bez tytułu, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu
      
       2. miejsce
       Marcel Śliwiński, tytuł „Prosiak”, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
       Zuzanna Racut, tytuły: „Waza” i „Forma ażurowa, dekoracyjna”, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu
      
       3. miejsce
       Aleksandra Sowińska, tytuł „forma I, forma II, forma III”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
      
       Wyróżnienia
       Marcin Łebek, tytuł „Niebieski słoń”, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
       Elżbieta Krajewska, tytuł „Piesek”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
       Katarzyna Iermolaieva, tytuł „Neptun”, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
       Jakub Krzyszpin, tytuł „ Smok brunatny”, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
       Julia Duda, tytuł „ Townhouse at night”, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
       Agnieszka Zamasz, tytuł „Psia dola”, Klub Osiedlowy Uszatek TSM OSKARD Tychy
       Martyna Horbas, tytuł „Koralowa misa”, Polkowickie Centrum Animacji
       Maria Chodzińska, tytuł „Nauka pływania”, Liceum Plastyczne w Gdyni
      
       Kategoria dorośli:
       1. miejsce
       Kateryna Maciukaja z Łodzi, tytuł „Ceramiczny obraz”, zgłoszenie indywidualne
       Anna Wichnowska, tytuł „Kura”, Miejski Dom Kultury w Redzie
      
       2.  miejcie
       Sabina Gadzała z Elbląga, tytuł „Ptaki”, zgłoszenie indywidualne
       Marta Tempińska, tytuł „Krowo-kury”, Miejski Dom Kultury w Redzie
      
       3. miejsce
       Sławomir Byrdy, tytuł „Arka Noego”, Fundacja „Sprawni inaczej”
       Lucyna Wilkowska, tytuł „Bałtycka nimfa”, Wejherowskie Centrum Kultury
       Piotr Kant, tytuł „Koty”, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Olsztynie
      
       Wyróżnienia
       Katarzyna Mytych z Elbląga, bez tytułu, zgłoszenie indywidualne
       Małgorzata Bogorodź, tytuł „Lampa sposób na teściową”, Miejski Dom Kultury w Redzie
       Sylwia Pienczke, tytuł „Nadmorska skarpa”, zgłoszenie indywidualne
       Milena Strehlau z Elbląga, bez tytułu, zgłoszenie indywidualne
       Arleta Skowronek z Nowego Dworu Gdańskiego, zgłoszenie indywidualne
      
       Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Ceramiony.
      
Paula Załuska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama