UWAGA!

Najdłuższa Noc Świętojańska w Polsce

Elbląg, Najdłuższa Noc Świętojańska w Polsce

Od piątku do niedzieli (23-25 czerwca) trwa w Malborku II Międzynarodowy Festiwal Folkowy „Eurofolk”. Wystąpią m.in. „Brathanki”, Jose Torres oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, będzie też wiele imprez towarzyszących.

Sobota 24 czerwca to dzień Europejskiej Sobótki. Od godz. 10 czynne będą Jarmark Sztuki Ludowej, Jarmarku Różności oraz warsztaty ceramiczne i wikliniarskie, także (do godz. 14) warsztaty bębniarskie i warsztaty taneczne (ściana zachodnia Wielkiego Refektarza). O godz. 12 w ramach festiwalu „Eurofolk” rozpoczną się występy zespołów folklorystycznych (scena główna - fosa południowa): Zespołu Folklorystycznego „Dzieci Kujaw”, Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Dzieci Podlasia” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.
     O godz. 15 rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów pod patronatem Waldemara Baszanowskiego (zachodnie okolice Zamku)
     O godz.16 wystąpi Teatr Tańca „Eliksir” z Kaliningradu w spektaklu „Legenda Prus” (scena główna - fosa południowa), po nim Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Gorzowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Gdańsk”, Zespół Folklorna Skupina Preddvor ze Słowenii, Zespół Companhia Multicultural Diaspora (tańce zachodniej Afryki), zespoł z Bałtijska (folklor rosyjski), Zespół „Impuls”(tańce irlandzkie). O godz.18 rozpoczną się warsztaty djamble (ściana zachodnia Wielkiego Refektarza), o 21.30 koncert Eleni (scena główna - fosa południowa), o godz. 23 - nocna parada uczestników Festiwalu „Rytm i Ogień 2006” (wzdłuż nabrzeża Nogatu). O godz. 23.30 rozpocznie się spektakl „Prometeusz” w wykonaniu Teatru Ognia z Kaliningradu (scena międzymurze), a o godz. 1 - folkowe biesiadowanie (Osada Zamczysko).
     W niedzielę, także o godz. 10 rozpoczną się Jarmark Sztuki Ludowej, Jarmark Różności, warsztaty ceramiczne i wikliniarskie oraz warsztaty bębniarskie i taneczne (pokazy - ściana zachodnia Wielkiego Refektarza), o godz. 12 zaczną się występy finalistów Festiwalu Rytm i Ogień (scena główna - fosa południowa) prezentacje Muzyka i Tańce Regionów (tereny przy Zamku).
     O godz. 15 w ramach prezentacji festiwalowych „Eurofolk” wystąpią: zespół „Kero’s” z Peru, zespół „Uśmiech” (tańce amerykańskie do muzyki country),zespół „Mama Afrika”, Zespół Pieśni i Tańca „Malbork”, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. O godz. 21.15 zacznie się pokaz tańców latynoamerykańskich, a o 21.30 koncert Jose Torresa (gorące rytmy salsy). Około północy nastąpi oficjalne zakończenie festiwalu.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama