UWAGA!

Najpiękniejsze palmy i pisanki

2007-03-01
Aktualizowany 2007-03-07 00:25
Elbląg, Najpiękniejsze palmy i pisanki
(fot. Paweł Serocki)

Centrum kultury Światowid tradycyjnie już zaprasza do udziału w konkursie na palmy i pisanki wielkanocne. Termin przyjmowania prac upływa 26 marca.

Celem konkursu jest ochrona dziedzictwa kulturowego i tradycji oraz promocja rodzimego folkloru, a także edukacja etnograficzna w zakresie zwyczajów i obrzędów ludowych. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat i powyżej. Warunek jest jeden - prace muszą zostać wykonane w pracowniach instytucji i ośrodków kultury.
     Palmy (każdy z uczestników zgłosić może maksymalnie jedną) powinny zawierać kwitnące gałązki wierzbowe, kwiaty trzciny wodnej, barwinek, suszone zioła, kwiaty, krzewy, trawy oraz kolorowe kwiaty z bibuły i wstążki. Pisanki
     (maksymalnie trzy sztuki) zdobione być powinny naturalnymi barwnikami (np. wywarem z łusek cebuli), jednobarwne tzw. kraszanki, zdobione techniką woskową (bakaliową), z wydrapywanym ostrym narzędziem wzorem tzw. kroszonki, oklejane wycinankami lub rdzeniem sitowia i wełną.
     - Preferować będziemy stare, tradycyjne techniki ludowe i użycie naturalnych materiałów, choć jury uwzględni także współczesne realia i oceniać będzie również inne techniki plastyczne - zapowiada koordynator konkursu Magdalena Czarnocka. - Przewidujemy także możliwość udziału jednego uczestnika w obu kategoriach, czyli palmach i pisankach. Karta zgłoszenia dostępna jest u mnie i na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl.
     Termin zgłaszania prac mija 26 marca. Natomiast uroczysty wernisaż połączony z wręczaniem nagród odbędzie się 31 marca o godz. 12 w centrum kultury Światowid.
     Mówi Magda Czarnocka z Centrum Kultury Światowid:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama