UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Napiszemy (znów) wspólne opowiadanie. Z kluczem

 
Napiszemy (znów) wspólne opowiadanie. Z kluczem
fot. nadesłana

„Beniamin i czterolistna koniczyna” – to tytuł opowiadania autorstwa pasjonatów literatury, które powstało w zeszłym roku z okazji Światowego Dnia Książki.

Wspólne dzieło tworzyli użytkownicy portalu eKulturalni.pl. Święto zbliża się wielkimi krokami (23 kwietnia), a że zabawa cieszyła się zainteresowaniem, planujemy ją powtórzyć.
       - Żeby nie było nudno i tak samo, zasady ulegają delikatnej zmianie – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl. - Przede wszystkim nie narzucamy gatunku. W zeszłym roku była to fantastyka, co wyjdzie teraz, to się okaże.
       Nowym elementem będzie też słowo klucz. Każda osoba dopisująca swój wątek musi w nim użyć słowa, które wskazał poprzednik, np.
       Był piękny słoneczny dzień. Kasia szła przez park.
       słowo klucz: kwiatek;
       Dziewczyna zerwała rosnący na trawniku kwiatek.
       I tak dalej. Słowo klucz można dowolnie odmieniać przez liczby i przypadki.
       Pozostałe zasady, których należy przestrzegać, są takie, jak poprzednio.
       - Wpis nie powinien być dłuży niż 5 zdań. Najlepiej, żeby ta sama osoba nie dodawała jednego wpisu po drugim, tylko poczekała na odpowiedź innego uczestnika. Nie stosujemy słów powszechnie uznanych za obraźliwie – zaznacza Zuzanna Gajewska.
       Użytkownicy dodają wpisy, jako komentarze do pierwszej części, przygotowanej przez redakcję portalu. Dodając wpis uczestnicy zgadzają się na jego opublikowanie najpierw jako komentarz, a potem w całości. Gotowe opowiadanie po ewentualnej korekcie redakcji zostanie udostępnione na portalu i możliwe do pobrania w formacie PDF jako praca zbiorowa. Wszyscy uczestnicy zabawy zostaną wymienieni jako współautorzy. By dodać wpis trzeba być zalogowanym na portalu.
       Wspólne pisanie już ruszyło – tu dodaj coś od siebie.
       Koniec przewidziany jest na środę, 23 kwietnia, kiedy przypada Światowy Dzień Książki.
       Portal eKulturalni.pl i CSE Światowid zapraszają wszystkich miłośników literatury, moli książkowych, amatorów i profesjonalistów do wspólnej zabawy. Na najbardziej aktywnych literatów będą czekały upominki: książki i gadżety.
       Zeszłoroczne dzieło można znaleźć tutaj!
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...