UWAGA!

Nareszcie weekend

Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to przez pięć dłuuuugich, roboczych dni ... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Według prognozy pogody w weekend mroźno: od -  4°C do - 6°C, dziś opady śniegu, w kolejne dni pochmurno - słowem zima w pełni. 
       Przed nami jednak szczególny i gorący weekend - już w niedzielę 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem gra pod hasłem ratowania życia dzieci, a także po raz pierwszy w swojej historii, godnej opieki medycznej dla ludzi w podeszłym wieku.
       W programie m.in. koncerty na Starówce, gdzie zostanie rozstawiona scena, na której zagra Abdul Kebab Buła Jabba, „Brygada RR” z Bitwy na Głosy, Satysfakcja z Malborka, Alegoria i Piotr Jacyno a o godz. 20 zostanie wypuszczone Światełko do Nieba i odbędzie się występ zespołu Loka.
       O innych działaniach  w ramach WOŚP przeczytacie w artykułach w kategorii Społeczeństwo a szczegółowy program imprez organizowanych przez sztabiki znajdziecie na stronie elblaskiego sztabu WOŚP.
       Już dziś w ramach wsparcia akcji WOŚP możecie wziąć udział w Maratonie Przystanku Woodstock - Elbląski Oddział Abstrakcyjny wraz z Klubem Mjazzga organizują nocny maraton telewizyjnych realizacji, wybranych koncertów Przystanku Woodstock. Wstęp - datek na rzecz WOŚP do puszki wolontariusza (minimum 5 zł). Start o godz. 19.
      
       Co prawda święta za nami, ale warto zobaczyć Przegląd Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych, który organizuje 11 i 12 stycznia (piątek i sobota) od godz. 10 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37 na 18.
      
       Tradycyjnie polecamy Wam też wystawy. Dziś (11 stycznia) o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Rity Stashulionak.  W CSE Światowid trwa od niedawna wystawa fotografii pt. Ludzie świata. Z kolei Galeria EL zaprasza na wystawę retrospektywną malarstwa Gizeli Pierzyńskiej-Bossak. Jeśli potrzebujecie więcej szczegółowych informacji o wystawach znajdziecie je w dziale IMPREZY.
      
       Jeśli należycie do grona pasjonatów fotografii, miłośników spacerów to PTTK ma dla Was wspaniała propozycję na niedzielę - plener fotograficzny „Szwajcaria Próchnicka pod śnieżną pierzyną”. Zbiórka chętnych „uzbrojonych” w aparaty fotograficzne 13 stycznia o godz. 8.45 na placu Słowiańskim i przejazd na miejsce autobusem nr 12.
      
       Kibice elbląskich drużyn u nas przeczytają jak zapowiada się sportowy weekend.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
       Redakcja portElu życzy wszystkim Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)