UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naukowo o historii w fotografiach

 
Elbląg, Ubiegłoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Muzeum.
Ubiegłoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Muzeum.

Elbląskie szkoły i przedszkola otrzymały zaproszenie do uczestniczenia w zajęciach przygotowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, największego na Pomorzu wydarzenia promującego naukę podczas setek spotkań, warsztatów, pokazów, wykładów itd. W ramach Festiwalu elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało warsztaty pt. „Jak atrakcyjnie uczyć historii?”, które odbędą się w piątek 25 maja w godz. 10-15.

Bałtycki Festiwal Nauki, w realizacji Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, ma na celu upowszechnianie wiedzy historycznej poprzez prezentacje, warsztaty i pokazy, adresowane do dzieci w różnych grupach wiekowych, jako przykłady niestandardowego sposobu uczenia historii w połączeniu z innymi dziedzinami. W tym roku będzie to połączenie historii z fotografią. Warsztaty mają za zadanie przybliżyć szerokiemu gronu odbiorców wyniki badań naukowych prowadzonych przez placówkę.
       Muzeum, prowadząc i opracowując materiał badawczy, prezentuje go w różnoraki sposób: poprzez wystawy stałe i czasowe, publikacje, lekcje muzealne itp. Ciekawą i, co ważne, bardzo powszechną formą popularyzacji wiedzy naukowej są warsztaty i pokazy. Dostępna forma prezentacji, dostosowana do wieku i możliwości odbiorcy, pozwala nawet najtrudniejsze dla laika treści przełożyć na zrozumiały język. Z takich też narzędzi korzystają muzealni edukatorzy w tegorocznej edycji Festiwalu, opierając się na fotograficznym zapamiętywaniu przeszłości.
       Warsztaty dla grup przedszkolnych i klas młodszoszkolnych noszą nazwę „Kadr i kompozycja w fotografii, czyli jak widzimy piękno”, dla starszych klas szkół podstawowych i klas gimnazjalnych „Rozwój technologii i osprzętu fotograficznego oraz jego wpływ na powszechność wykonywania zdjęć”, zaś warsztaty dla klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: „Blogi, fotologi i vlogi – zapamiętywanie przeszłości przy pomocy nowoczesnych pamiętników.”
       W związku ze specyficznym charakterem zajęć i obowiązującą rezerwacją miejsc, których zostało już niewiele, organizatorzy proszą grupy o zgłoszenia na adres poczty elektronicznej: t.gliniecki@muzeum.elblag.pl lub telefonicznie pod numerami 666 840 787, 55 232 72 73.
       Więcej informacji na temat projektów, imprez i wydarzeń, organizowanych w ramach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki znaleźć można na stronie www.festiwal.gda.pl.
      
      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Takie rzeczy tylko w Elblagu. Elblaskie muzeum informuje o atrakcjach Gdansku, nie wspominając o tym co sie dzieje w Miescie tym czasie. Prosze nie marudzic ze tam lepsze i ciekawsze. Elblag to nie Gdansk, cieszmy sie z tego co jest.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    salman(2012-05-22)
  • @salman - przeczytaj ze zrozumieniem, zanim skomentujesz. Bo ja się cieszę, że na Pomorzu chcą z nami współpracować naukowo. A z tego co wiem, w festiwalu od kilku lat Elbląg reprezentuje muzeum i PWSZ.
Reklama