UWAGA!

„Niemalowanie” Zbyszka Opalewskiego w cyklu „Elbląg Plastyczny”

 Elbląg, „Niemalowanie” Zbyszka Opalewskiego w cyklu „Elbląg Plastyczny”

Już jutro Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na pierwszą w tym roku wystawę z cyklu „Elbląg Plastyczny”. W czwartek, 15 stycznia o godz. 18 w Galerii Laboratorium otworzymy wystawę "Niemalowanie" Zbyszka Opalewskiego. Wstęp wolny.

Zbigniew Opalewski (ur. w 1953 w Stargardzie Szczecińskim) – polski artysta plastyk, malarz, grafik, rysownik i animator kultury.
       Absolwent Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, w 1979 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Grafiki z projektowania graficznego u prof. J. Krechowicza.
       Zawodowo od lat związany z Centrum Sztuki Galerią EL w Elblągu, w latach 1998-2008 jej dyrektor. Był komisarzem i uczestnikiem kilkunastu ogólnopolskich plenerów malarskich, m.in. w Kadynach, Fromborku, Stegnie, Dzierzgoniu, Białowieży, Ciechocinku, Supraślu, Pasłęku. Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych prezentowanych w Elblągu, Warszawie, Rotenburg (Wümme) (Niemcy), Sittensen (Niemcy), Wolbeck (Niemcy), Gdańsku, Braniewie, Młynarach, Dzierzgoniu, Pasłęku, Olkuszu, Miechowie, Nowym Targu.
       Wielokrotnie nagradzany za twórczość, w 1987 roku był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2007 roku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
      
       Wystawa czynna do 8 lutego 2015.
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama