UWAGA!

Noc Muzeów w Galerii EL

 
Elbląg, Noc Muzeów w Galerii EL

Raz w roku muzea i galerie otwierają swoje wnętrza po zmierzchu, by nocnym markom umożliwić kontakt ze wszystkim co w nich dobre w mrocznej, ale zdecydowanie przyjaznej, trochę tajemniczej atmosferze. Centrum Sztuki Galeria EL – tradycyjnie - również zaprasza w swoje gotyckie progi.

Oto co przygotowaliśmy dla Was w tegorocznej edycji obchodów Nocy Muzeów:
       19:00 Nawa Boczna
       Startujemy - rozpoczynamy gry i zabawy dla młodszych i starszych miłośników zagadek i konkurencji. Będą puzzle, gra na spostrzegawczość, sprawdzian umiejętności manualnych w połączeniu z logicznym myśleniem...
       19:30 Galeria Laboratorium
       Świątynia - oprowadzanie po wystawie
       Karolina Kardas przybliży zwiedzającym genezę i zamysł powstania swoich prac, prezentowanych na wystawie zatytułowanej "Świątynia"
       20:00 - 23:30 Krużganek
       Grafatak - powrót weny
       Bitwa na rysunki! - świetna i popularna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? 6 artystów w ciągu 3 godzin pojedynkować się będzie artystycznie na zadany temat, umożliwiając na żywo obserwację procesu twórczego. W trakcie organizatorzy troszczą się o publiczność zapewniając jej dobrą muzykę, zabawy i konkursy. Około 23:15 nastąpi wielki finał, podczas którego zostanie wybrany zwycięzca pierwszej edycji!
       21:00 i 22:00 Prezbiterium
       "Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej" - Spektakl multimedialny w reż. Ludomira Franczaka
       Projekt z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i dokumentalistyki. a punkt wyjścia stawia postać artystki, która całe swoje życie dedykowała pracy twórczej, pozostając całkowicie nieznaną zarówno szerszej publiczności, jak i środowisku artystycznemu. Pytane o nią osoby – niewiele pamiętają, dostępne dokumenty i prace są jedynie szczątkiem tego, co rozproszone zostało po jej śmierci. Postać Węgrzynowskiej znika, rozpływa się, lupuje w pojedynczych gestach i słowach.
       (czas trwania spektaklu ok 30-40 min)
       Możliwość obejrzenia bieżących wystaw: Empora I i II - Dyplomy 2019, w Galerii Laboratorium "Świątynia" Karoliny Kardas oraz Malarstwo Piotra Arbarta w Krużganku.
       Wstęp na Noc Muzeów - 2 zł
       Ponadto możliwość zakupu nowych znaczków/pinów i toreb z grafikami przedstawiającymi elbląskie formy przestrzenne (każdy uczestnik przy zakupie biletu wstępu również otrzyma znaczek).
       Warto połączyć spacer po elbląskiej Starówce z odwiedzinami Muzeum Elbląskiego i Centrum Sztuki Galeria EL. Zapraszamy serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci. Szczególnie tej nocy znajdziecie tu ciekawe działania angażujące Was w różny sposób!
      
Wojciech Minkiewicz, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama