UWAGA!

Norweskie EGG3 i polski Rezerwat - mocny tydzień w Mjazzdze

 

We wtorek,  10 czerwca na scenie Mjazzgi posłuchamy fenomenalnego norweskiego składu EGG3. Będzie to mocna muzyka grana przez jazzmanów. W sobotę, 14 czerwca będziemy natomiast gościć legendę polskiej muzyki lat 80. i 90. zespół Rezerwat.

EGG3 to trio muzyków jazzowych, którzy zafascynowani rockiem i horrorami, powołali do życia improwizujący skład (saksofon barytonowy, gitara i perkusja). Jego brzmienie przywodzi na myśl połączenie grupy Morphine z takimi artystami jak Mr. Bungle, Fantomas i Danny Elfman. Zespół ma za sobą trasy koncertowe w Norwegii i w Wielkiej Brytanii. Występował na takich festiwalach jak Lima czy MaiJazz. Aktualnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera została zaplanowana na początek przyszłego roku.
       Vidar K. Schanche (gitara)
       Studiował jazz w Leeds (stopnie BA i MA). Obecnie gra z wieloma formacjami (m.in. Pocket Corner, EGG3, Athana/Schanche, Kitchen Orchestra, Morten Abel, Line Larsen, Extended Corner, Story Water). Ma na swoim koncie występy na takich wydarzeniach muzycznych jak MaiJazz, Vossajazz, Stavanger International Chamber Music Festival i LIMA festival.
       Inge Breistein (saksofon)
       Ur. w 1983 roku w Bergen. Saksofonista, kompozytor i producent muzyczny. Odkąd przeniósł się do Stavanger na studia w Institute for Music and Dance, pozostaje związany z tamtejszą sceną muzyczną. Aktualnie jest w trakcie kolejnych studiów (muzyka improwizowana). Oprócz gry na saksofonie w składach jazzowych, zajmował się też produkcją muzyki elektronicznej.
       Ståle Birkeland (perkusja)
       Ur. w 1981 w Voss. Mieszka w Stavanger, gdzie pracuje z licznymi zespołami – The Geordie Approach, Kitchen Orchestra, Pocket Corner, Maschinenfestung i EGG3. Koncentruje się przede wszystkim na pracy w Norwegii i w krajach europejskich. Niedawno skończył kilkudniową rezydenturę w Tokio. Grał również solowe „La Rage” w ICA (The Institute for Contemporary Art) w Londynie.
       Mjazzga, wtorek 10 czerwca, godz. 20.15, bilety 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu.
      
      

 

REZERWAT - tego zespołu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ich piosenka "Zaopiekuj się mną" z pierwszej płyty nieustannie znajduje się na liście Polski Top Wszechczasów listy przebojów Programu III. "Zaopiekuj się mną", "Histeria", "Obserwator", "Marionetka" czy "Kocha Ciebie niebo" to nieśmiertelne hity, które zna każdy szanujący się fan polskiej sceny muzycznej.
       Liderem i jednocześnie autorem większości piosenek Zespołu jest Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, gitarzysta basowy, a przede wszystkim charyzmatyczny wokalista.
       Podczas koncertów Zespół REZERWAT przedstawia również nowy materiał muzyczny, który tak jak ich piosenki sprzed lat, spotyka się na granych dotychczas koncertach z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Płyta "Dotykaj" pojawi się niebawem na rynku.
       Zespół wystąpi w składzie: Andrzej Adamiak - vocal, bass, Krzysztof Patocki - perkusja, Bartosz Adamiak - gitara, Bartek Papierz - gitara, Piotr Goljat - instrumenty klawiszowe.
      
       Mjazzga, sobota 14 czerwca godz. 20.15, bilety 30 zł przed i 35 zł w dniu koncertu.
       Więcej o imprezach na www.mjazzga.pl.
       Zapraszamy serdecznie!
      

Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama