UWAGA!

Nowa wystawa w Galerii El

Elbląg, Nowa wystawa w Galerii El
(fot. Galeria El)

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 26 czerwca o godz. 18 na otwarcie wystawy malarstwa Urszuli Śliz "W relacji do/bez/przedmiotowości". Wystawa będzie prezentowana na emporze do 27 lipca.

 Urszula Śliz to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego ASP w Poznaniu. Od 2012 r. doktorantka na macierzystej uczelni we Wrocławiu. Artystka ma w dorobku udział w ponad sześćdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Realizowała swoje projekty w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Zajmuje się malarstwem, fotografią, tworzy obiekty przestrzenne. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 roku. W 2012 roku znalazła się w finałowej trzydziestce artystów spośród 3333 zgłoszeń z całego świata w ramach Abstract Showdown Saatchi Gallery.
       - Nie odcinam się od rzeczywistości, ale zapisuję ją według własnego słownika.(...) To, co pojawia się na płaszczyźnie obrazu, nie jest przypadkowe i nie jest poddane działaniu przypadku. Rezygnuję z perspektywy, nie ma tu iluzji rzeczywistości. Tworzę własną rzeczywistość iluzyjną i metaforyczną budowaną poprzez prostą formę znaków – mówi Urszula Śliz o swojej twórczości.
      
Centrum Sztuki Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama