UWAGA!

Nowe lekcje teatralne

Od kilku sezonów elbląski Teatr Dramatyczny oprócz działalności artystycznej prowadzi zajęcia edukacyjne. Dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach teatralnych, wycieczkach za kulisy, wieczorach poetyckich, oglądają również spektakle teatrów offowych. Teatr proponuje również nową formę edukacji pn. "Rozmowy o teatrze".

- W obecnym sezonie chcemy wrócić po wielu latach przerwy do realizowanego w latach 80-tych projektu zwanego potocznie "gdańską koncepcją edukacji teatralnej" - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej, koordynator programu edukacyjnego. - Z pewnością nauczyciele o dłuższym stażu zawodowym zetknęli się z tym projektem. Kiedyś w zajęciach edukacyjnych uczestniczyli uczniowie klas V-VIII. My kierujemy "Rozmowy o teatrze" do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
     Zajęcia pn. "Rozmowy o teatrze" tworzą kameralne spektakle wykonywane przez troje aktorów, poszerzone o krótki rys historyczny danego okresu czy tematu, np. teatr antyczny, teatr średniowieczny - moralitety, misteria, farsa, bohater romantyczny, kiedy wkracza Wyspiański.
     - Teksty do lekcji pn. "Rozmowy o teatrze" zostały wybrane po konsultacjach z nauczycielami - metodykami, mając na względzie kanon obowiązkowych lektur szkolnych oraz uzupełniających, jak i teksty rozszerzające poruszaną tematykę - dodaje Tomasz Walczak.
     Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu przez trzy lata, po osiem spotkań w roku. Miejscem spotkań teatralnych będą sceny Teatru Dramatycznego, sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury oraz placówki oświatowe, które będą chciały podjąć edukacyjną współpracę.
     Odpłatność za jedną lekcję (za jedną osobę) wynosi 5 zł. Pierwsza, pilotażowa lekcja "Rozmowy o teatrze" odbyła się dziś w malborskim ośrodku kultury. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. "Komedia rybałtowska".
     Pedagodzy, których zainteresuje nowa forma edukacji teatralnej, mogą kontaktować się telefonicznie z Tomaszem Walczakiem (tel. 641 97 00).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama