UWAGA!

Nowe sekcje w MDK-u

Nową propozycją Młodzieżowego Domu Kultury w tym roku szkolnym są zajęcia rytmiczno-taneczne, Dyskusyjny Klub Społeczny, sekcja dziennikarska, sekcja „Potyczki z ortografią” i Klub Młodego Recenzenta.

- Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież elbląską do aktywnego spędzania czasu - mówi Marta Makowska z MDK. - Jak co roku mamy do zaoferowania bogatą ofertę zajęć. I tak tradycyjnie zapraszamy chętnych do sekcji działających już od wielu lat: plastycznej, muzyki dawnej, na zajęcia wokalne indywidualne i zespołowe, gitary klasycznej, sekcji jazzowej, Mini Studia Gier Dramatycznych, do Gabinetu Edukacji Teatralnej i na zajęcia fakultatywne z języka polskiego przygotowujące do matury. Ale w tym roku proponujemy także nowe sekcje.
     
     Na zajęcia rytmiczno-taneczne zaprasza prowadząca Małgorzata Wiczenbach w czwartki od godz. 16 do 21: - Jeśli masz od 5 do 16 lat, przyjdź do nas, a poznasz ogólnorozwojowe ćwiczenia rytmiczne, podstawy tańca klasycznego, tańców narodowych i regionalnych, zabawy rytmiczne ze śpiewem, obrazki i scenki taneczne. Będzie muzycznie, rytmicznie i tanecznie.
     
     Sekcja dziennikarska zaprasza wszystkich chętnych gimnazjalistów i licealistów. ABC dobrego tekstu, tworzenie gazety, komputerowy skład (dla chętnych), spotkania z dziennikarzami - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników sekcji dziennikarskiej.
     Nie jest wymagane żadne doświadczenie. Zajęcia odbywać się będą w środy o godz. 16.30, a opiekunem sekcji jest Karolina Ciechorska-Kulesza.
     
     Karolina Ciechorska-Kulesza jest zaprasza również do swojego Dyskusyjnego Klubu Społecznego. Przewidywane działania grupy to przede wszystkim poszerzanie wiedzy z zakresu nauk społecznych, prowadzeniu badań społecznych, spotkania i dyskusje z interesującymi ludźmi, organizacja Debat Dociekliwych i akcji społecznych. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30, są to zajęcia dla licealistów.
     
     Sekcja „Potyczki z ortografią” to znakomita pomoc, a zarazem świetna zabawa dla dzieci, które chcą rozwiązać swoje kłopoty lub po prostu spróbować swoich sił w zmaganiach z ortografią. Wszak ćwiczenie czyni mistrza, a zajęcia w formie zabawy (zabawne teksty, ciekawe zadania o różnym stopniu trudności, krzyżówki, dyktanda itp.) - to najprostsza ku temu droga. Na zajęcia uczniów klas 4-6 zaprasza Marta Makowska, w czwartki w od godz. 14 do 18. Na zajęciach będą również wprowadzone elementy terapii pedagogicznej dla dyslektyków.
     
     Klub Młodego Recenzenta zaprasza gimnazjalistów i licealistów w każdą środę w godz.16-18.30. Zajęcia prowadzi Alicja Bednarczuk, dyrektor MDK. Przed uczestnikami tej sekcji stoją ambitne zadania - obserwacja wydarzeń artystycznych (teatr, sztuki wizualne, muzyka, książki) i zjawisk społecznych, w wyniku czego młodzież będzie podejmowała próby ich opisania w różnych formach publicystycznych: recenzjach, felietonach, wywiadach.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ciekawe jak ta sekcja dziennikarska. .. macie coś na ten temat do powiedzenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawa(2008-09-13)
 • zapraszam serdecznie na sekcję dziennikarską:) jeśli lubisz pisać, chcesz poznać naprawdę fajnych ludzi, dobrze spędzać czas wolny i zdobywać lepsze oceny w szkole to na pewno Ci się u nas spodoba! powstała gazeta młodzieżowa E=MD2,której jesteśmy autorami; wspólne poznawanie tajników dziennikarstwa jest ciekawe tak samo jak dziennikarze, którzy co jakiś czas na odwiedzają:-) przyjdź w środę o godzinie 16.30 nic nie stracisz- wieeele zyskasz:D
 • Należę do sekcji dziennikarskiej od paru miesięcy. Od tego czasu patrzę na świat pod innym kątem. Razem z naszym kołem odwiedziliśmy redakcje eświatowid, poznaliśmy i opisaliśmy różne ciekawe tematy, wcieliliśmy się w dziennikarzy, poprawiła się nam nasza polszczyzna i przede wszystkim miło spędziliśmy czas. Pod okiem naszej opiekunki sekcji wydaliśmy gazetkę E=MD2 i cieszymy się z naszego dzieła. Mamy nadzieję, że w tym roku też uda nam się ciekawie wydać gazetkę. Każdego chętnego zapraszamy.
Reklama