UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe wystawy w CSE "Światowid"

 
Elbląg, Nowe wystawy w CSE "Światowid"
Reklama

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na dwie wystawy prezentujące prace zagranicznych artystów. Wernisaż otwierający obie wystawy odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 17:15 w Galerii Nobilis.

Pierwsza wystawa, pt. „Grenlandia”, prezentuje fotografie autorstwa Carstena Egevanga. Grenlandia to dla większości Polaków kraj daleki i egzotyczny. Fotografie duńskiego biologa Carstena Egevanga prezentujące naturę Grenlandii oraz życie jej mieszkańców, oddają charakter i urodę tej największej wyspy świata. Fotografie przedstawiają codzienne życie Inwitów z surową naturą w tle. Obrazy z wypraw psimi zaprzęgami, przepraw kajakami czy połowy ryb dają szczególne świadectwo tradycji, która dziś spotyka się z nowoczesnością.

Carsten Egevang otrzymał nagrodę BBC dla najlepszego fotografa roku dzikiej przyrody i jest właścicielem największej grenlandzkiej agencji fotograficznej. Ponadto jest naukowcem, biologiem oraz doktorem biologii arktycznej na Uniwersytecie w Kopenhadze.

Wystawa jest realizowana we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury w Warszawie. Będzie eksponowana na holach pierwszego i drugiego piętra CSE „Światowid” w Elblągu do 10 grudnia tego roku.

Natomiast w Galerii Nobilis będzie można przenieść się w świat legend i baśni, a to za sprawą prac estońskich ilustratorów. Estonia jest krajem morskim, mającym długą linię brzegową i tylko kilka niewielkich wzgórz. Dlatego nie dziwi, że większość prac dotyczy właśnie morza, kryjącego się w nim życia i związanych z nim legend.

Kuratorką i pomysłodawcą wystawy jest Viive Noor, artystka z Estońskiego Centrum Literatury Dziecięcej. - Wystawa nosi tytuł „Od morza do gór”, ponieważ dotyczy wszystkiego, co jest między górami a morzem. A jest tam mnóstwo - mówi przewrotnie Viive Noor.

Ekspozycja obejmuje 23 prace dziesięciu najbardziej znanych estońskich ilustratorów: Katrin Ehrlich, Kadi Kurem, Anne Linnamägi, Regina Lukk – Toompere, Jüri Mildeberg, Viive Noor, Tiina Mariam Reinsalu, Catherine Zakip, Urmas Viik, Marja-Liisa Plats.

Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce. Prace estońskich artystów będą prezentowane w Galerii Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu do 31 grudnia tego roku.

Wernisaż obu wystaw odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 17:15 w Galerii Nobilis i będzie on towarzyszyć 13. edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które odbędą się w dniach od 21 do 23 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Organizatorami wydarzenia są CSE „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrealizowano z udziałem środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.

Serdecznie zapraszamy.


        

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama